Wordpress – dla kogo przydatny?

Wordpress – dla kogo przydatny?
fot. Krzysztof Gwizdała Niektórzy krytykują ten rodzaj systemu CMS-owego, uznając go za nieco przestarzały, starodawny, old-school’owy, a przez to nieefektywny. Nie brak jednak i takich, dla których Wordpress to zupełna podstawa i punkt wyjścia do prowadzenia bloga, czy też kreowania prostych stron internetowych. O zastosowaniu i możliwościach, jakie prezentuje opisywany skrypt szczegółowiej w poniższych fragmentach.
istotne.pl komputer

Bogactwo wtyczek

Wordpress wcale nie jest nudnym systemem, który biorąc pod uwagę szereg jego „konkurentów” typu Joomla czy Drupal, nie ma nic interesującego do zaproponowania. Przedstawiany CMS jest wyposażony w kilkanaście tysięcy różnorodnych wtyczek. Wszystkie one znajdują się na stronie domowej Wordpressa, a większość jest dostępna dla użytkowników zupełnie za darmo. Jak zatem widać, chociażby ze względu na tak urozmaicony wachlarz wielorakich wtyczek, nie można odmówić owemu systemowi pierwszego miejsca w kategorii najlepszych skryptów do blogowania. Tym samym, ogromna popularność Wordpressa skłoniła znane marki typu Linuxpl.com do poszerzenia swej oferty także o wysokiej klasy, indywidualne linie hostingowe dedykowane pod ten system. Zapewniają one sto procent bezpieczeństwa serwisów.

Mnogość szablonów

Podobnie dużo co wtyczek, Wordpress ma również szablonów graficznych. Jest ich tysiące, a dzięki temu możliwe okazuje się regularne zmienianie wyglądu naszej strony czy bloga. Wiele szablonów jest kompletnie darmowych, za inne trzeba nieco zapłacić, ale nawet płatne szablony nie spłuczą nas do suchej nitki. Są one udostępniane z reguły za dość niewysokie stawki, zatem praktycznie każdego użytkownika na nie stać. Nawet, jeśli nie możemy sobie pozwolić aktualnie na tego rodzaju wydatek, śmiało można poszukiwać wśród darmowych wzorów, jakich jest tak dużo, że naprawdę jest w czym przebierać. Płatne są natomiast te nieco bardziej zaawansowane i przez to wydają się one być dużo ciekawsze.

Trochę więcej

Wordpress, poza tym, że cechuje się dużą ilością wtyczek i szablonów, dodatkowo wyróżnia się rozbudowanymi opcjami zarządzania menu. Jest sposobność jego modyfikowania tak, żeby menu uwzględniało strony, kategorie, podstrony itd. – w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji. Istnieje też wariant samodzielnego dodawania pola w formularzach, czy też robienia tego za pomocą konkretnej wtyczki. To sprawia, że na stronach wyświetlają się różnorakie kategoryzacje, opisy, etykiety, co wzbogaca ich wygląd.

tekst zlecony