Miasto likwiduje dzikie wysypiska. Ostatnio wydało blisko 180 tys. zł na ich likwidację

Miasto likwiduje dzikie wysypiska. Ostatnio wydało blisko 180 tys. zł na ich likwidację
fot. UM Legnica Plaga dzikich wysypisk, zwłaszcza w miejscach oddalonych od centrum, nie ustępuje.
istotne.pl um legnica, wysypisko

Niestety, wielu z nas wystawia sobie w ten sposób fatalne świadectwo. To proceder nielegalny i bardzo kosztowny. Ostatnio miasto wydało blisko 180 tys. zł na likwidację jego skutków. Wywieziono ok. 430 ton śmieci.

Ostatnio na zlecenie gminy likwidowane były przez służby LPGK dwa duże nielegalne wysypiska śmieci przy ul. Inwalidów (przy garażach) i przy Radosnej (za basenem OSiR). Te miejsca cieszą się złą sławą. Tuż po oczyszczeniu terenu odpady wracają.

Przy ul. Inwalidów podrzucano opony samochodowe, zderzaki, opakowania po olejach, smarach, ponadto odpady budowlane, sprzęty elektroniczne, agd. i inne pochodzące wprost z gospodarstw domowych. Zaśmiecane są zarówno tereny prywatne, jak i należące do gminy. W październiku na składowisko trafiło stąd blisko 200 ton zebranych odpadów.

Przy ul. Radosnej porzucany jest gruz i odpady remontowe. Często tworzą usypane górki. Ludzie pozbywają się tam mebli, domowych urządzeń, a także śmieci z działek. Ekipy sprzątające zabrały stąd 38 ton śmieci.

Uprzątnięte zostały też nielegalne wysypiska przy ulicach Myrka, gdzie „urobek” wyniósł ponad 110 ton, oraz Polkowicka i Czerwonych Maków, skąd na komunalne składowisko trafiło 80 ton odpadów.

UM Legnica/ii