Nowa hala produkcyjna Faurecii otwarta. 175 nowych miejsc pracy

Nowa hala produkcyjna Faurecii otwarta. 175 nowych miejsc pracy
fot. LSSE Francuska firma Faurecia, zajmująca się w Gniewomierzu produkcją elementów wyposażenia wnętrz samochodów, zwiększyła skalę swojej działalności.
istotne.pl lsse

Zakład Faurecii w gminie Legnickie Pole został rozbudowany o nową halę produkcyjną, w której będą powstawały nowoczesne elementy dekoracyjne dla branży automotive. Dzięki nowej inwestycji firmy powstanie też 175 nowych miejsc pracy. W poniedziałek 2 listopada br. odbyło się uroczyste otwarcie hali, w którym wzięli udział m.in. Tomasz Pronin – dyrektor zakładu, Rafał Jurkowlaniec – prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Henryk Babuśka – wójt Legnickiego Pola.

– Nową halę wybudowaliśmy w pięć miesięcy. Będzie to pierwsze miejsce na świecie, w którym koncern rozpocznie produkcję drewnianych elementów dekoracyjnych dla branży automotive. Tym samych wchodzimy na kolejny pułap w rozwoju przedsiębiorstwa, stając się jednym z największych i najbardziej innowacyjnych inwestorów w legnickiej strefie – mówił w trakcie otwarcia Tomasz Pronin.

Faurecia obecna jest w LSSE w dwóch lokalizacjach – w Legnicy, przy ul. Jaworzyńskiej oraz na działce o powierzchni ponad 5 ha w Gniewomierzu. Firma na terenie legnickiej strefy działa od 2001 r. i zatrudnia w dwóch zakładach łącznie ponad 880 pracowników.

– Nowa inwestycja firmy polegała na rozbudowie dotychczasowego zakładu. Koncern wybudował halę, którą wyposaży w ciąg nowoczesnych linii produkcyjnych do wytwarzania innowacyjnych produktów dla branży motoryzacyjnej. To dobra wiadomość dla osób poszukujących pracy. Dzięki inwestycji, która kosztowała kilkadziesiąt milionów złotych, firma zatrudni 175 osób – informuje Rafał Jurkowlaniec.

Fabryka w Gniewomierzu została otwarta w lipcu 2013 r. i był to dziesiąty zakład koncernu w Polsce. Firma jest uznanym na świecie producentem elementów wyposażenia wnętrza samochodów osobowych. W zakładzie w Gniewomierzu produkowane są elementy dekoracyjne do samochodów osobowych i terenowych klasy premium.

LSSE/ii