Otwarte serca seniorów

Otwarte serca seniorów
fot. UM Legnica W Klubie Seniora przy ul. Moniuszki zawiązała się grupa artystyczna Otwarte Serca.
istotne.pl

Jej członkowie, osoby starsze i w trudnej sytuacji życiowej, planują właśnie minitournée z przedstawieniem „Czerwony Kapturek”, a także udział w innych wydarzeniach kulturalnych w Legnicy i regionie.

Spektakl ten powstał w ramach projektu integracji międzypokoleniowej przez sztukę na rzecz aktywizacji społecznej legnickich seniorów, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej pn. „Opowiemy Wam bajkę”, realizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Szczęśliwych Emerytów w Legnicy i dofinansowanego przez miasto.

Efektem przedsięwzięcia było przedstawienie „Czerwony Kapturek” na motywach baśni Charlesa Perraulta i rymowanek Jana Brzechwy, znanych jako „Bajki samograjki”. W projekcie uczestniczyli seniorzy z Klubu Seniora działającego w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Moniuszki oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10, a także ich rodzice i dziadkowie.

Inscenizacja była dziełem seniorów 60+ i dzieci 6+. Uczestnicy projektu na warsztatach i w grupach roboczych samodzielnie przygotowali dekoracje, kostiumy i rekwizyty wykorzystane później w przedstawieniu. Grupa zaplanowała i zorganizowała wydarzenie kulturalne „Opowiemy Wam Bajkę”, w czasie którego wystawiono spektakl. Premiera odbyła się 21 października br.

UM Legnica/ii