Wandale na celowniku straży i policji. Jedna osoba zatrzymana

Wandale na celowniku straży i policji. Jedna osoba zatrzymana
fot. UM Legnica Wspólny patrol straży miejskiej i policji zatrzymał jednego z mężczyzn, którzy prawdopodobnie uszkodzili w niedzielę rano iluminację „Świąteczna kolejka”. Wandale zostali namierzeni dzięki monitoringowi miejskiemu.
istotne.pl policja, wandalizm, sm legnica

Jak informuje st. insp. Jacek Śmigielski z legnickiej Straży Miejskiej, w niedzielę 20 grudnia, około godz. 5, operator monitoringu zauważył w Rynku pięcioosobową grupę młodzieży, która piła alkohol. W pewnym momencie dwóch mężczyzn z tej grupy weszło do kolejki i po rozerwaniu zabezpieczeń z foli wczołgało się to kotła lokomotywy. Po dokonaniu tego bezmyślnego popisu grupa się rozeszła.

Patrol niebawem zatrzymał kobietę i mężczyznę. Mężczyzna nie przyznał się do uszkodzenia iluminacji. Został ukarany mandatem za picie alkoholu w miejscu publicznym. Zdarzenie w kolejce zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu. Na podstawie tego zapisu będzie można ewentualnie przedstawić sprawcom zarzuty zniszczenia mienia.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy atak wandali na piękne legnickie iluminacje świąteczne. Za niszczenie mienia grożą bardzo surowe kary – nawet do pięciu lat więzienia. Przypominamy też, że po pierwszym incydencie centrum miasta jest szczególnie strzeżone także nocami.

UM Legnica/ii