Firany szyte na wymiar – praktyczne informacje

Firany szyte na wymiar – praktyczne informacje
fot. whitepress.pl Marzysz o pięknych firankach szytych na indywidualny wymiar, idealnie dopasowanych do wnętrza twojego mieszkania, ale nie czujesz się na siłach, żeby samodzielnie je szyć i wykańczać?
istotne.pl dom, wnętrze

Wybierz firany szyte na wymiar. Podpowiadamy, jak je wybrać.

Firany szyte na wymiar są doskonałym wyjściem dla tych, którzy nie ufają swoim zdolnościom manualnym lub zwyczajnie nie mają czasu na to, by własnoręcznie uszyć dekoracje na okna w swoim mieszkaniu. Od czego zacząć?

Dokładne pomiary firanki na wymiar

Jeśli chodzi o wymiary firanki szytej na wymiar, sklepy z firankami zazwyczaj oferują kilka gotowych wariantów. Możliwe jednak, że twoje oczekiwania nie zmieszczą się w tych widełkach. Dlatego pierwsze, co powinieneś zrobić, to dokładnie wymierzyć pożądaną długość i szerokość przyszłej firany do swojego okna. Pamiętaj o zachowaniu pewnej nadwyżki względem długości karnisza, żeby firankę można było odpowiednio zmarszczyć. Stopień zmarszczenia firany zależy tylko od ciebie. Większość sklepów z firanami ma w swojej ofercie usługę szycia firanek na wymiar. Doświadczone krawcowe przytną całość według twoich wytycznych. Możesz zażyczyć sobie nietypowej długości firany, asymetrycznej formy, zaokrąglonego lub falowanego dołu w swojej firance. Dodatkowo, twoja firana zostanie odpowiednio wykończona: obszyta lamówką i taśmą, lub tunelem.

Nie tylko firany szyte na wymiar

Na rynku dostępne są nie tylko firany szyte na wymiar, ale również różne dodatki i elementy wykończeniowe, takie jak zasłony, lambrekiny czy zazdrostki. Możesz zasugerować się katalogami zamieszczonymi na stronach internetowych sklepów internetowych z firankami, lub skorzystać z wiedzy pracujących w sklepie specjalistów. Pomogą ci dobrać firanę do stylu, w jakim utrzymane jest twoje mieszkanie, a także zestawić ją odpowiednio na przykład z zasłonami. Często można zamówić na wymiar całe komplety dekoracji okiennej, spójne pod względem doboru materiału, wzoru, koloru i utrzymane w tym samym stylu. Gdy zamówisz firany szyte na wymiar, skompletujesz do nich dodatki, pozostanie ci tylko czekać na to, aż będą gotowe, a wtedy z triumfem zawiesisz je w oknach swojego mieszkania.

Piękne i nowoczesne wzory firanek szytych na indywidualny wymiar – firany szyte na zamówienie znajdziesz w sklepie internetowym https://firaneo.net/firany-szyte-na-wymiar