Rozbój z siekierą w salonie gier w Lubinie. Jest akt oskarżenia

Rozbój z siekierą w salonie gier w Lubinie. Jest akt oskarżenia
fot. freeimages.com (gradient) Prokuratura Rejonowa w Lubinie skierowała do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko młodym mężczyznom z Chocianowa i Chocianowca, którzy 30 grudnia 2014 r. dokonali rozboju w salonie gier na lubińskim Przylesiu.
istotne.pl policja, prokuratura, sąd

21-i 22-latek, grożąc kasjerce siekierą, ukradli 3 500 zł utargu. 29 grudnia 2014 r. Patryk S. spotkał się z Dawidem D. Opowiedział mu o planie napadu na salon gier. Patryk S. wiedział, że późnym wieczorem klienci wpuszczani są po weryfikacji przez wizjer przez pracownicę salonu. Dawid D. zgodził się pomóc koledze.

Tuż po północy zapukał do salonu. Pracownica była sama. Wówczas do środka wtargnął zamaskowany Patryk S., który miał przy sobie siekierę. Zaczął krzyczeć do pokrzywdzonej, aby oddała mu pieniądze. Dawid D. uciekł do samochodu.

Kobieta początkowo protestowała, mówiąc, że nie ma gotówki, bo dokonała wypłat wygranych. Wówczas oskarżony, podnosząc głos, zażądał przekazania mu kluczyka, który miała na szyi. Jednocześnie, chcąc przestraszyć pokrzywdzoną, wyciągnął siekierę. Przerażona kobieta zaczęła płakać. Sprawca nakazał jej, aby położyła się na podłodze i rozłożyła ręce.

Patryk S. zabranym kluczem otworzył kasetkę z pieniędzmi i zabrał z niej 3 500 zł. Następnie uciekł. Kilka dni wcześniej, bo w nocy z 22 na 23 grudnia 2014 r., S. i inny jego kolega – 23-letni Adrian S. – pojechali pod upatrzony wcześniej dom na terenie Lubina, w którym spały 4 osoby.

Patryk S. otworzył drzwi kopniakiem, a Adrian S. przeszukał mieszkanie. Ukradł telefon, portfel z kartami bankowymi, dokumentami i pieniędzmi w kwocie 50 zł. Pod bankomatem Adrian S. bez powodzenia podjął próbę wybrania pieniędzy w kwotach 500 zł i 50 zł za pomocą skradzionej karty.

Patrykowi S., po zatrzymaniu go w kwietniu br., postawiono zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci siekiery oraz kradzieży z włamaniem. Dawid D. usłyszał zarzut pomocnictwa do rozboju.

Obaj podejrzani, a także Adrian S., podejrzany o włamanie, przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli obszerne wyjaśnienia.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia pierwszym dwóm oskarżonym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Za włamanie Adrianowi S. grozi do 10 lat więzienia.

Sprawę rozpozna Sąd Okręgowy w Legnicy.

Prokuratura Okręgowa w Legnicy/ii