Pierogowy rekord

Pierogowy rekord
fot. UM Legnica W piątkowe popołudnie (11 września) odbyły się przełożone z 15 sierpnia mistrzostwa Legnicy w lepieniu pierogów „Pierogi na bis”. W konkursie wystartowało 10 pań. Bezkonkurencyjna okazała się pani Agnieszka Kuganda, która w godzinę ulepiła 411 pierogów.
istotne.pl pierogi

Legniczanie już po raz 11. mogli wziąć udział w konkursie organizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tym roku odbył się on na ulicy Najświętszej Marii Panny. Zawodniczki biorące udział w mistrzostwach miały godzinę na zrobienie jak największej ilości pierogów. Wśród uczestniczek znalazły się nawet dwie panie ze Stanów Zjednoczonych, które przekonywały, że są miłośniczkami pierogów.

Bezkonkurencyjna okazała się pani Agnieszka Kuganda, która na podium wyprzedziła Annę Singh, ubiegłoroczną zwyciężczynię. Trzecie miejsce należało do Bogusławy Koselskiej, która tak podsumowała zawody: – W takich konkursach mogę startować cały rok i nawet teraz mogę jeszcze lepić pierogi.

Nagrody wręczał prezydent Tadeusz Krzakowski: – Już samo patrzenie na waszą pracę, drogie panie, to wielka uczta dla nas wszystkich. Aby stanąć w takim konkursie, trzeba mieć odwagę – a to już jest zwycięstwo.

Poproszona o kilka słów, zwyciężczyni konkursu powiedziała: – To była dla mnie świetna zabawa. Dziesięć minut przed rozpoczęciem konkursu zapisałam się i wygrałam.

Na zakończenie legniczanie mogli wspólnie degustować ulepione przez zawodniczki smakołyki.

UM Legnica