Konkurs Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w ramach kampanii „Dopalacze kradną życie”

Konkurs Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w ramach kampanii „Dopalacze kradną życie”
fot. MSW Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłasza konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy promujący zdrowy i wolny od używek (przede wszystkim od dopalaczy) tryb życia.
istotne.pl konkurs, ministerstwo, dopalacze

Konkurs jest częścią rozpoczętej w lipcu kampanii społecznej „Dopalacze Kradną Życie”. Mogą w nim wziąć udział przedstawiciele szkół, reprezentowani przez grupy składające się z dowolnej liczby uczniów oraz co najmniej jednego dorosłego opiekuna. Nagrania, których motywem przewodnim ma być propagowanie stylu życia wolnego od dopalaczy, nie mogą przekraczać 40 sekund.

Zwycięzców wyłoni Jury Konkursowe składające się z ekspertów z Ministerstw Spraw Wewnętrznych, Edukacji Narodowej, Zdrowia. W Jury zasiądą także policjanci oraz przedstawiciele mediów i organizacji pozarządowej. Trzy najlepsze prace zostaną uhonorowane, a placówki oświatowe, z których spoty pochodzą, otrzymają nagrody pieniężne.

Dodatkowo filmy, które decyzją Jury zajmą lokaty od 4 do 9, wezmą udział w konkursie internautów. Prace zostaną umieszczone na profilu facebookowym akcji „Dopalacze Kradną Życie”, a ta, która zbierze najwięcej polubień, otrzyma specjalną nagrodę internautów.

Termin składania prac upływa 30 września 2015 roku.

Szczegółowe informacje o konkursie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w ramach kampanii „Dopalacze kradną życie” na stronie resortu.

MSW/ii