Intermediale – muzyczne atrakcje na weekend

Intermediale – muzyczne atrakcje na weekend
fot. https://www.facebook.com/intermediale W najbliższy weekend (27-28 listopada, piątek i sobota) w Legnicy odbędzie się Festiwal Form Audiowizualnych Intermediale 2015.
istotne.pl festiwal, koncert, kultura

Legnickie Centrum Kultury jest współorganizatorem tego – jednego z najważniejszych na Dolnym Śląsku – festiwalu muzyki elektronicznej i eksperymentalnej, łączącej dźwięk z obrazem. Koncerty Intermediale 2015 to nie tylko znakomita muzyka elektroniczna na najwyższym poziomie, ale również prezentacje specjalnie stworzonych do niej obrazów.

– Artyści z Portugalii, Włoch, Czech i Polski, którzy przyjęli nasze zaproszenie na tegoroczny festiwal, to naprawdę najwyższa półka. Zapraszamy wszystkich na koncerty, wstęp jest wolny – mówi Małgorzata Dancewicz, organizatorka festiwalu.

I dodaje: – Choć muzyka elektroniczna kojarzy się wielu tylko z techno czy muzyką taneczną, to nasza propozycja jest zupełnie inna. Podczas Intermediale prezentują się bowiem wykonawcy na wysokim poziomie artystycznym, trafiający też do wielbicieli muzyki klasycznej i poważnej. W dodatku do każdego koncertu stworzone zostały specjalne wizualizacje. Kto lubi ten rodzaj sztuki, zapraszamy na artystyczną ucztę. A tych, którzy się jeszcze z tym nie spotkali, zachęcamy tym bardziej do obejrzenia tegorocznych koncertów – zachęca Małgorzata Dancewicz.

Koncerty odbywać się będą w Teatrze im. Modrzejewskiej w Legnicy. Festiwalowi towarzyszyć będą audiowizualne warsztaty w Pracowni Filmowej Legnickiego Centrum Kultury.

UM Legnica/ii