70 lat Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy

ZSM Legnica
fot. UM Legnica W piątek 27 listopada Legnicki Zespół Szkół Muzycznych obchodzi jubileusz swego 70-lecia. Organizatorzy, grono nauczycielskie, uczniowie i rodzice zapraszają do udziału w uroczystościach.
istotne.pl 0 jubileusz, zsm bolesławiec, miasto legnica

Reklama

Legnicki Zespół Szkół Muzycznych to wyjątkowa szkoła. Uczęszczają do niej uczniowie, którzy łączą edukację i rozwój talentów artystycznych. Pasjonujące lekcje gry na instrumentach, śpiewu, udział w chórach i orkiestrach przeplatają się ze żmudnymi godzinami pracy z książką w ręku.

Szkoła wykształciła wielu wybitnych muzyków i wokalistów. Zalicza się do najbardziej cenionych tego typu placówek oświatowo-artystycznych w regionie. Uczniowskie występy są ozdobą wielu miejskich uroczystości.

Oto program obchodów:

  • godz. 10.00 – msza św. w legnickiej katedrze
  • godz. 11.00 – koncert organowy w katedrze w wykonaniu absolwentów ZSM w Legnicy
  • godz. 12.00 – przejście uczestników uroczystości jubileuszowych do budynku Akademii Rycerskiej
  • godz. 13.00 – powitanie absolwentów w budynku Akademii Rycerskiej, spotkania klasowe absolwentów i nauczycieli w budynkach szkoły (ul. Chojnowska i ul. Roosevelta)
  • godz. 17.00 – uroczystości jubileuszowe i koncert w hali OSiR przy ul. Lotniczej 52
  • godz. 20.00 – bal absolwentów i przyjaciół ZSM w Legnicy – sala balowa, ul. Kawaleryjska 4 (możliwość rezerwacji noclegów w pobliżu sali balowej – Hotel Milenium, ul. Chojnowska 150, tel. 76 713 53 00).

UM Legnica/ii

Reklama