16-latek napadł na sklep z nożem w ręku. Został zatrzymany przez policjantów

16-latek napadł na sklep z nożem w ręku. Został zatrzymany przez policjantów
fot. freeimages.com (Andrew Martin) Za napad na sklep przed sądem odpowie 16-latek ustalony i zatrzymany przez policjantów z powiatu legnickiego.
istotne.pl policja

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Chojnowie, w wyniku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o napad na jeden ze sklepów spożywczych. Zatrzymany 16-latek trafił do policyjnej izby dziecka. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Napad

W godzinach wieczornych do sklepu spożywczego w Chojnowie wszedł napastnik z kominiarką na twarzy i grożąc nożem pracującej tam kobiecie, zażądał wydania pieniędzy. Następnie, po kradzieży z kasetki gotówki, uciekł z miejsca zdarzenia. Łupem sprawcy padło kilkaset złotych. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

Zatrzymanie

Chojnowscy policjanci niezwłocznie po otrzymaniu informacji o napadzie rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Prowadząc w tej sprawie działania, wytypowali i już następnego dnia zatrzymali podejrzewanego o ten czyn. 16-latek był już wcześniej również notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Zatrzymany, decyzją sądu, trafi do schroniska dla nieletnich na trzy miesiące. Potem za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym.

KMP Legnica/ii