Bieg Niepodległości z pochodniami. Plus akcja charytatywna i występ zespołu Akcent

Bieg
fot. UM Legnica Legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza we wtorek (10 listopada) na sportowe obchody 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
istotne.pl 0 bieg, święto niepodległości, miasto legnica

Reklama

Radość z Narodowego Święta Niepodległości zamanifestujemy, uczestnicząc w Biegach Niepodległości, adresowanych zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Start i meta biegów zorganizowane zostaną przed siedzibą OSiR-u przy ul. Najświętszej Marii Panny 7.
O godz. 16. 00 w Biegu Niepodległości wystartują dzieci i młodzież na dystansach :

  • dzieci niepełnosprawne – 200 m
  • dzieci do 5 roku życia – 200 m
  • dzieci ze szkół podstawowych – dziewczęta /chłopcy – klasy 1-3 – 300 m
  • dzieci ze szkół podstawowych – dziewczęta /chłopcy – klasy 4-6 – 400 m
  • młodzież gimnazjalna – dziewczęta /chłopcy – klasy 1-3 – 500 m
  • młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych – dziewczęta /chłopcy – klasy 1-3/4 – 700 m.

Wszyscy uczestnicy, po przebiegnięciu linii mety, otrzymają okolicznościowe medale, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach – dyplomy. Zgłoszenia do biegu przyjmowane są e-mailem: [email protected] lub osobiście w biurze przy ul. N.M.Panny 7. Zgłoszenia uczniów pod opieką nauczyciela – na liście zbiorowej.

O godzinie 18.00 wystartuje bieg główny na dystansie 5200 m.

Trasa Biegu liczy cztery okrążenia po 1300 m. Zawodnicy wystartują spod siedziby OSiR, po czym skręcą w prawo w ul. Szpitalną do ul. Środkowej i przebiegną na jej całej długości do Rynku, który okrążą, później wokół Katedry na deptak wzdłuż pl. Jana Pawła II do ul. Najświętszej Marii Panny, obok startu. Dalej obiegną kościół Marii Panny i przez bramę startową kolejne trzy okrążenia.

Limit startujących wynosi 300 osób. Każdy, kto ukończy Bieg, otrzyma okazjonalny medal, a najlepsi w swoich kategoriach uhonorowani zostaną nagrodami pieniężnymi. W kategorii open wręczone zostaną puchary.

Bieg główny poprzedzi okazjonalna ceremonia. O godzinie 17.30 rozpalonych zostanie 97 pochodni, przy blasku których odśpiewany zostanie hymn państwowy. Następnie wolontariusze z pochodniami przemieszczą się na trasę Biegu, aby rozświetlić drogę zawodnikom.

Po Biegu zawodnicy i wolontariusze poczęstowani zostaną gulaszem z gęsi, tradycyjnym już niepodległościowym przysmakiem legnickiego OSiR-u.

Imprezę uświetnią: w pierwszej części – melodie i pieśni powstańcze, w drugiej – rozrywkowa muzyka w wykonaniu zespołu Akcent.

Podczas Biegów Niepodległości w Legnicy zawodnicy i kibice będą mogli wziąć udział w charytatywnej akcji na rzecz chorego Szymka Kraski. OSiR wspólnie z parafią katedralną oraz rodziną Szymka przygotują kiermasz kulinarny. Będzie można skosztować domowych ciast, pieczonych jabłek, ziemniaków w mundurkach, pajdy chleba lub napić się pysznej kawy.
Przeprowadzona zostanie również miniloteria fantowa. Zebrane środki przekazane zostaną na ratowanie zdrowia chorego Szymka.

W związku z organizacją Biegu Niepodległości 10 listopada, w godz. 17.45-19.30 wystąpią utrudnienia w ruchu przy ul. Środkowej, Paderewskiego i Młynarskiej, za co organizator Biegu przeprasza.

Wolontariusze chętni do pomocy przy organizacji Biegu proszeni są o zgłaszanie swojego udziału osobiście w siedzibie OSiR. Każdy wolontariusz otrzyma od organizatora pamiątkowy pakiet oraz gorący posiłek.

Informacje i zapisy do biegu głównego na stronie www.osir.legnica.pl, oraz www.datasport.pl w zakładce Bieg Niepodległości.

UM Legnica/ii

Reklama