Kolejna edycja „Lekcji z ZUS” i konkurs wiedzy z nagrodami

Kolejna edycja „Lekcji z ZUS” i konkurs wiedzy z nagrodami
fot. ZUS Legnica Legnicki Oddział ZUS zaprasza nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych z regionu do udziału w drugiej edycji projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS”.
istotne.pl konkurs, edukacja, zus, lekcja

„Lekcje z ZUS” to cykl czterech zajęć na temat ubezpieczeń społecznych, w których uczestniczą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. „Lekcje” prowadzone są przez nauczycieli, w szkołach, na podstawie materiałów już przygotowanych przez ZUS. Założeniem tego projektu jest edukacja młodego pokolenia w tematyce ubezpieczeń społecznych, pokazanie wpływu ubezpieczeń na nasze życie i wyjaśnienie, dlaczego niektóre z nich są obowiązkowe.

W czasie „Lekcji” uczniowie odkrywają historię ubezpieczeń, dowiadują się, jaki związek zachodzi między określonym ubezpieczeniem a konkretnym świadczeniem, poznają zagadnienia dotyczące rejestracji firmy i obowiązki przedsiębiorcy.

Do udziału w projekcie edukacyjnym szkoły mogą zgłaszać się do 30 września 2015 r.:

Po realizacji „Lekcji z ZUS” uczniowie dodatkowo mogą wziąć udział w konkursie wiedzy „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, w którym są do zdobycia wiedza i nagrody.

Konkurs składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i centralnego. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w etapie wojewódzkim zespoły uczniów otrzymają nagrody rzeczowe. W ostatnim etapie, centralnym, przewidziane są cenne nagrody, zarówno dla laureatów (laptopy, tablety i czytniki e-book dla zwycięzców), nauczycieli, jak i szkół.

Szczegółowe informacje o projekcie oraz konkursie wiedzy wraz z regulaminem, dostępne są pod adresem: http://www.zus.pl/LekcjezZus/. W roku szkolnym 2014/2015 w „Lekcjach z ZUS” brało udział sześć szkół z naszego regionu: trzy z Legnicy, po jednej z Głogowa, Polkowic i Jawora. Do nowej edycji 2015/2016 do tej pory zgłosiło się dziewięć szkół.

Emilia Nowakowska, rzeczniczka prasowa Oddziału ZUS w Legnicy/ii