Wrocławska i Jordana – nowe drogi, parkingi i oświetlenie

Wrocławska i Jordana – nowe drogi, parkingi i oświetlenie
fot. UM Legnica We wrześniu zakończy się budowa nowego układu komunikacyjnego, który umożliwi dojazd do nowej siedziby Urzędu Skarbowego w Legnicy.
istotne.pl remont, um legnica

Gotowe są już dwa parkingi, znaczny fragment jezdni, chodniki, zaawansowana jest budowa oświetlenia ulicznego. Trwają roboty związane z podbudową pasa wyłączenia z ul. Wrocławskiej, umożliwiającego zjazd w prawo w kierunku skarbówki.

Asfaltowy pas zjazdu z ul. Wrocławskiej będzie miał 55 metrów długości i 3,5 m szerokości. Dalej, w kierunku ul. Jordana, powstaje nowa ulica z kostki betonowej, szeroka na 6 metrów i długa na 220. Jednocześnie budowane są wygodne, obustronne chodniki z kostki.

Wykonawcy inwestycji musieli wcześniej uporać się z pozostałościami, zwłaszcza podziemnymi, istniejących kiedyś na tym terenie budynków. Konieczne było zdejmowanie stropów piwnicznych i zasypywanie ich mieszanką piasku z cementem. Dopiero na tak przygotowanym, bezpiecznym podłożu można było prowadzić budowę.

Na odcinku od ul. Wrocławskiej do Jordana powstały już 52 miejsca postojowe (w tym dla osób niepełnosprawnych). Na parkingu przy ul. Jordana są już kolejne 22 miejsca. Choć budowa nie jest jeszcze zakończona, mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z możliwości parkowania tam swych aut.

UM Legnica