Bajkowa segregacja odpadów

Bajkowa segregacja odpadów
fot. UM Legnica W niedzielę (4 października 2015 r.) odbyła się pierwsza z cyklu impreza, która miała przybliżyć najmłodszym temat segregowania odpadów i promować ich selektywną zbiórkę. Impreza zgromadziła w legnickim Rynku bardzo liczną widownię.
istotne.pl teatr, śmieci, ekologia, teatr avatar

Dla wszystkich dzieci przygotowano wiele atrakcji. Teatr Avatar zaprezentował interaktywną i pełną humoru bajkę pt. „Morskie opowieści”. Przedstawienie opowiadało historię Ziutka – niegrzecznego chłopca, który przez nieszanowanie przyrody, śmiecenie i notoryczne deptanie miejskiej zieleni wpada w tarapaty i zostaje porwany przez złego pirata. Ostatecznie Ziutek staje się jednak dobrym chłopcem, który uczy się, jak ważne jest segregowanie odpadów.

W przedstawieniu brali udział aktorzy (również szczudlarze), którzy zapraszali dzieci do wspólnej zabawy. Całości dopełniały wspaniałe kostiumy aktorów. Po zakończonym przedstawieniu, na najmłodszych czekało wiele atrakcyjnych gadżetów oraz ciekawych gier i zabaw, w których udział brali również rodzice.

Cykl imprez promujących selektywną zbiórkę odpadów przygotował Wydział Środowiska i Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta. Kolejne spotkania z tego cyklu odbędą się również w legnickim Rynku 11, 18 i 25 października oraz 8 listopada.

UM Legnica/ii