Ruszy przebudowa ul. Neptuna

Neptuna do remontu
fot. UM Legnica W poniedziałek 9 maja rozpoczyna się przebudowa ul. Neptuna. Zmieniona zostanie organizacja ruchu. W pierwszym etapie zamknięty będzie odcinek Neptuna od Osi Kartuskiej do numeru 6. O lokalnych objazdach będą informować tablice informacyjne.
istotne.pl 0 inwestycja, um legnica, miasto legnica

Reklama

Przetarg na przebudowę ul. Neptuna od Osi Kartuskiej do Wrocławskiej wygrała legnicka firma Budromos. Prace obejmą m.in. wymianę nawierzchni jezdni, chodników i parkingu. W miejsce asfaltu zostanie ułożona kostka betonowa. Przebudowana będzie kanalizacja deszczowa, uregulowane studzienki, powstanie kolejny fragment sieci Legman. Zbudowane będą progi zwalniające i zagospodarowane pasy zieleni. W wymogach przetargowych termin zakończenia tych robót określono na drugą połowę sierpnia br. Koszt inwestycji – około 543 tys. zł.

Przebudowa ul. Neptuna to kolejna inwestycja drogowa w tym rejonie miasta, która usprawnia życie mieszkańcom. Przypomnijmy. W minionym roku zakończyła się przebudowa ul. Plutona. W ramach tej inwestycji zmodernizowano także skrzyżowanie ul. Plutona z Neptuna. Wcześniej przebudowane zostały ul. Moniuszki, Galaktyczna i Oś Kartuska na odcinku od ul. Neptuna do Marsa.

UM Legnica/ii

Reklama