Ruszy przebudowa ul. Neptuna

Ruszy przebudowa ul. Neptuna
fot. UM Legnica W poniedziałek 9 maja rozpoczyna się przebudowa ul. Neptuna. Zmieniona zostanie organizacja ruchu. W pierwszym etapie zamknięty będzie odcinek Neptuna od Osi Kartuskiej do numeru 6. O lokalnych objazdach będą informować tablice informacyjne.
istotne.pl inwestycja, um legnica

Przetarg na przebudowę ul. Neptuna od Osi Kartuskiej do Wrocławskiej wygrała legnicka firma Budromos. Prace obejmą m.in. wymianę nawierzchni jezdni, chodników i parkingu. W miejsce asfaltu zostanie ułożona kostka betonowa. Przebudowana będzie kanalizacja deszczowa, uregulowane studzienki, powstanie kolejny fragment sieci Legman. Zbudowane będą progi zwalniające i zagospodarowane pasy zieleni. W wymogach przetargowych termin zakończenia tych robót określono na drugą połowę sierpnia br. Koszt inwestycji – około 543 tys. zł.

Przebudowa ul. Neptuna to kolejna inwestycja drogowa w tym rejonie miasta, która usprawnia życie mieszkańcom. Przypomnijmy. W minionym roku zakończyła się przebudowa ul. Plutona. W ramach tej inwestycji zmodernizowano także skrzyżowanie ul. Plutona z Neptuna. Wcześniej przebudowane zostały ul. Moniuszki, Galaktyczna i Oś Kartuska na odcinku od ul. Neptuna do Marsa.

UM Legnica/ii