Sprawdzian wiedzy z ekologii

Sprawdzian wiedzy z ekologii
fot. UM Legnica W ubiegłą niedzielę 11 października w Rynku najmłodsi legniczanie mogli sprawdzić się z wiedzy ekologicznej i znajomości zasad segregacji odpadów. Na wszystkie dzieci czekało wiele gier, zabawa i konkursy z nagrodami.
istotne.pl ekologia, teatr avatar

Ekoolimpiada to drugie spotkanie z cyklu imprez promujących selektywną zbiórkę odpadów, organizowanych przez Wydział Środowiska i Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta. Spotkanie rozpoczęło wspaniałe przedstawienie Teatru Avatar pt. „Dżungla”. Ta taneczna historia ukazuje walkę sił natury z odpadami cywilizacyjnymi, zakłócającymi porządek królestwa Matki Ziemi.

Dzieci brały udział w wielu ciekawych animacjach, grach i zabawach. Mimo zimnej, jesiennej aury, wśród uczestników Ekoolimpiady panowała gorąca atmosfera. Najmłodsi mogli wykazać się również wiedzą z ekologii. Za poprawne odpowiedzi czekały na nie ekogadżety.

Kolejne spotkanie już za tydzień (18 września). Również w Rynku o godzinie 15.30. Teatr Avatar zaprasza na przedstawienie pt. „Lucek i Pucek kontra Wielka Śmieciara”.

UM Legnica/ii