Fototapety nie tylko na ścianie

Fototapety nie tylko na ścianie
fot. mural24.pl Współczesne fototapety to dekoracja nie tylko na ścianę. Poniżej kilka propozycji nietypowego zastosowania fototapet.
istotne.pl wnętrze, fototapeta

Praktyczne i estetyczne rozwiązania w aranżacji wnętrz to marzenie każdego, kto chce, by jego dom był uporządkowany, pojemny i dodatkowo także piękny. Na początku każdy oczywiście pilnuje się, by nie przesadzić z ilością chomikowanych rzeczy, regularnie robi czystki w szafie i sprawdza czy przypadkiem gdzieś nie zalegają niepotrzebnie i nieużywane rzeczy. Ale w pewnym momencie tych rzeczy robi się coraz więcej i więcej, nawet regularna selekcja niewiele przynosi. Co robimy w takiej sytuacji? W każdym domu jest jakieś pomieszczenie, garderoba lub wolny pokój, w którym pozwalamy sobie na więcej luzu i aż tak bardzo nie pilnujemy porządku. Do takiego pomieszczenie prowadzą drzwi, które trzeba jakoś zamaskować, a to najlepiej zrobić przy pomocy fototapety.

Dlaczego fototapeta?

Od garderoby oddzielają resztę domu masywne, przesuwane drzwi, które wybieramy na samym początku urządzania swojego mieszkania. Z czasem jednak te drzwi stają się brzydkie, przedpokój jest nudny, a my potrzebujemy odmiany. Wtedy z pomocą przychodzi fototapeta, której wielkość można dostosować do wymiary drzwi przesuwanych garderoby. To samo z drzwiami szafy w sypialni, przedpokoju czy pokoju dziecka. Taka fototapeta jest sama w sobie wspaniałą ozdobą każdego, nawet najbardziej nudnego pomieszczenia. Poza tym, że idealnie kamufluje wejście do garderoby czy wielką szafę, to jeszcze świetnie wygląda i zdecydowanie odświeża wygląd całego mieszkania. Fototapeta może mieć motyw dostosowany tematem i wymiarami do potrzeb, co ułatwi nam dekorację.

Fototapety idealnie sprawdzają się także w przypadku małych pomieszczeń. Dość często właściciele mieszkań w starym budownictwie wpadają na pomysł wydzielenia z pokoju dziennego oddzielnego pomieszczenia na małą sypialnię. To rozwiązanie bardzo praktyczne i niewątpliwie zdecydowanie bardziej komfortowe, niż spanie na kanapie w salonie. Wada tego pomysłu jest taka, że zmniejsza się salon, ale wtedy dobrym rozwiązaniem rozwiązaniem jest zastosowanie fototapety. Warto wybrać wzór, który będzie optycznie poszerzał czy też wydłużał salon. Tutaj idealnie sprawdzą się wzory geometryczne, paski pionowe lub poziome, a także fototapety, które sprawiają wrażenie głębi. Są to motywy z wyraźnie zarysowanymi liniami perspektywy albo motywy odległego krajobrazu bez pierwszego planu. Typowe przykłady to wąskie uliczki starego miasteczka albo pasmo górskie za jeziorem. Te rozwiązania idealnie podkreślą i reprezentacyjny charakter salonu i sprawią, że pomieszczenie nie będzie się wydawało mniejsze niż przed wydzieleniem dodatkowej przestrzeni sypialnianej.

Fototapety drukowane na wymiar warto zamawiać w internecie, gdzie jest do wyboru mnóstwo wzorów i kolorów, a także możliwość wykonania wydruku na podstawie własnego zdjęcia.

Artykuł przygotowany we współpracy z serwisem Mural24.pl.

FototapetaFototapetafot. mural24.pl
FototapetaFototapetafot. mural24.pl

tekst zlecony