„Szóstka” ma nowe boiska, plac zabaw i siłownię pod chmurką

„Szóstka” ma nowe boiska, plac zabaw i siłownię pod chmurką
fot. UM Legnica Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 przy al. Piłsudskiego już od kilku tygodni korzystają z nowych boisk. Ostatnio przybyło na terenie szkoły wiele nowych atrakcji. Do użytku oddano plac zabaw i siłownię plenerową.
istotne.pl inwestycja, um legnica

Boisko ma charakter wielofunkcyjny, posiada bieżnię i skocznię w dal. Tuż obok można grać w piłkę siatkową, a wszystko to na syntetycznej, trwałej i bezpiecznej nawierzchni.

Na przyszkolnym skwerze powstał plac zabaw i siłownia pod chmurką. Te miejsca rekreacji są bardzo bogato wyposażone. Znajdują się tu m.in. koła tai-chi, tarczowa karuzela, zestawy sprawnościowe ECO, zestaw „kraina wspinaczki”, huśtawka, są też takie urządzenia do ćwiczeń jak wioślarz, biegacz (orbitrek), surfer, steper czy twister.

Wszystkie obiekty połączono chodnikiem z kostki. Są tu kosze na śmieci, ławki i trawniki. Częściowo wymienione zostało ogrodzenie.

Koszt tej inwestycji, pn. Modernizacja bazy sportowej dla potrzeb prowadzenia pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży jako elementu programów profilaktycznych, to około 780 tys. zł.

W tym nowym kompleksie sportowym, powstałym w ramach programu standaryzacji bazy oświatowej w mieście, będą prowadzone m.in. zajęcia lekcyjne, pozalekcyjne i programy profilaktyczne. Mieszkańcy okolicznych osiedli również będą tam mogli aktywnie i sportowo spędzać wolny czas.

UM Legnica