LBO: podwórkowe centrum sportowe przy ul. Żwirki i Wigury

LBO: podwórkowe centrum sportowe przy ul. Żwirki i Wigury
fot. UM Legnica Dobiegają końca prace przy budowie osiedlowego centrum rekreacyjno-sportowego przy ul. Żwirki i Wigury, realizowanego w ramach drugiej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego.
istotne.pl pieniądze, centrum

Dzięki tej inicjatywie w podwórzu przy ul. Żwirki i Wigury będzie można podnieść swoją sprawność i odpocząć w estetycznym otoczeniu. Zamontowane zostały już urządzenia do ćwiczeń: biegacz, orbitrek, drabinka pionowa, podciąg nóg, surfer, wahadło, twister, prasa nożna, wioślarz i wyciąg górny. Montowane są ławki, kosze na śmieci, zasadzone będą drzewka i krzewy. Zbudowano chodniki z kostki brukowej. Zakończenie prac planowane jest w przyszłym tygodniu.

Centrum rekreacyjno-sportowe przy ul. Żwirki i Wigury jest kolejnym tego typu obiektem, który powstał dzięki inicjatywom mieszkańców. Wszystkie cieszą się olbrzymim powodzeniem wśród legniczan.

Przypomnijmy, że w ramach drugiej edycji Legnickiego Budżetu Obywatelskiego zakończono już następujące inwestycje: siłownię przy ul. Tatrzańskiej na osiedlu Piekary A, teren rekreacyjny przy Szkole Podstawowej nr 20; zmodernizowano boisko przy ul. Oświęcimskiej i zbudowano plac zabaw w SP 9. Powstały także: plac zabaw wraz z boiskiem do koszykówki przy ul. Goździkowej, siłownia pod chmurką przy Szkole Podstawowej nr 1, chodnik przy ul. Struga i park kalisteniczny w parku Miejskim.

UM Legnica/ii