Szachowi arcymistrzowie powalczą w Legnicy

Szachowi arcymistrzowie powalczą w Legnicy
fot. UM Legnica Bardzo mocną obsadę będzie miał XXXI Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego, który zostanie rozegrany w Legnicy w dniach 19-25 listopada.
istotne.pl szachy

Będzie to najsilniejszy turniej w historii. W zawodach wystartuje bowiem 10 zawodników z Białorusi, Niemiec, Czech i Polski, w tym 3 arcymistrzów. Najwyższy ranking w turnieju ma zaledwie 17-letni szachista z Niemiec – arcymistrz Aleksander Donchenko. Mimo młodego wieku posiada ogromne umiejętności i z pewnością zawalczy o zwycięstwo. Do walki zapewne włączy się białoruski arcymistrz Kiril Stupak. Dwudziestopięciolatek już trzykrotnie reprezentował swój kraj na olimpiadach szachowych. Natomiast 22-letni Marcel Kanarek z Koszalina postara się zdobyć ostatnią normę brakującą do tytułu arcymistrza. Ma już w swoim dorobku srebrny medal mistrzostw świata.

Barw Klubu Szachowego Miedź Legnica bronić będą mistrzowie międzynarodowi: Marcin Sieciechowicz, Pavel Simacek oraz wychowanek Miedzi – Piotr Sabuk. Zadaniem legnickiej drużyny będzie walka o normy arcymistrzowskie i normy mistrza międzynarodowego, a także przygotowanie do przyszłorocznego startu w ekstralidze.

Zawody będą rozgrywane w Letia Business Center, codziennie od godz.15.30. Wstęp jest wolny. Szczegóły turnieju oraz transmisję online z rozgrywanych partii można obejrzeć na stronie www.pucharwojewody.legnica.pl.

UM Legnica/ii