Trzy tysiące za śmieci w Lasku Złotoryjskim – jeden z podrzucających już ukarany

Śmieci Lasek Złotoryjski
fot. UM Legnica Wielokrotnie już informowaliśmy o podrzucaniu w Lasku Złotoryjskim przeróżnych odpadów i śmieci. To nielegalne i bardzo szkodliwe dla środowiska. Przed kilku dniami patrol Straży Miejskiej odkrył jednego ze sprawców tego procederu.
istotne.pl 0 śmieci, lasek złotoryjski, miasto legnica

Reklama

W trakcie kontroli Lasku Złotoryjskiego przy ul. Ceglanej patrol specjalistyczno-interwencyjny Straży Miejskiej ujawnił dużą ilość worków foliowych, zawierających odpady zielone, głównie liście. W jednym z worków odnaleziono także odpady komunalne zawierające oznaczenia jednego z legnickich hoteli. Na miejscu wykonano dokumentację fotograficzną. Właściciel hotelu potwierdził, że śmieci pochodzą z jego nieruchomości. Wskazał też sprawcę nielegalnego podrzucenia odpadów, którego ukarano mandatem. Śmieci zostały natychmiast usunięte.

Magistraccy urzędnicy przypominają, że pozbywanie się odpadów w sposób niezgodny z przepisami stanowi wykroczenie i zagrożone jest karą grzywny do 5 000 zł. I dodają: – Apelujemy, by wszelkie informacje na temat nielegalnych wysypisk odpadów zgłaszać pod numerem alarmowym Straży Miejskiej 986 lub 76 723 31 85.

UM Legnica/ii

Reklama