Sprawdź się w Eko Olimpiadzie. Jednym z konkursów będzie rzut odpadem do odpowiedniego śmietnika

Sprawdź się w Eko Olimpiadzie. Jednym z konkursów będzie rzut odpadem do odpowiedniego śmietnika
fot. freeimages.com (Bartek Ambrozik) Już w najbliższą niedzielę, 11 października, odbędzie się drugie spotkanie z cyklu imprez dla dzieci promujących selektywną zbiórkę odpadów. Tym razem na najmłodszych czeka Eko Olimpiada z wieloma konkursami i świetną zabawą.
istotne.pl ekologia

Na pierwszym spotkaniu, zorganizowanym przez Wydział Środowiska i Gospodarowania Odpadami Urzędu Miasta 4 października, bardzo liczni mieszkańcy Legnicy poznali Ziutka – małego chłopca, który wspólnie z najmłodszymi uczył się, jak ważne jest segregowanie odpadów i dbanie o środowisko.

Na najbliższym spotkaniu zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli sprawdzić swoją wiedzę z ekologii i segregacji śmieci, a przy tym uczestniczyć w animacjach, konkursach czy też zawodach sportowych i zmaganiach drużynowych. Jednym z konkursów będzie rzut odpadem do odpowiedniego śmietnika. Na uczestników czekają upominki i niespodzianka.

Na Eko Olimpiadę zapraszamy już w najbliższą niedzielę 11 października. Zaczynamy o godzinie 15.30 w legnickim Rynku. Kolejne spotkania z tego cyklu odbędą się 18 i 25 października oraz 8 listopada, zawsze o godzinie 15.30.

UM Legnica/ii