Nowe aranżacje przy Wrocławskiej

Nowe aranżacje przy Wrocławskiej
fot. UM Legnica Nowe jezdnie, chodniki, parkingi, skwer z drzewkami, krzewami i ławkami. Zakończył się kolejny etap przebudowy ul. Wrocławskiej w okolicach Urzędu Skarbowego.
istotne.pl inwestycja, wrocławska

W tej części miasta zbudowano nowy pas jezdni na ul. Wrocławskiej, który pozwala bezpiecznie i wygodnie wjechać pod Urząd Skarbowy. Powstał w miejscu chodnika, który przeniesiono w głąb terenu. Otoczenie zupełnie zmieniło się dzięki zaaranżowaniu przed nowym gmachem US pięknego skweru.

W ramach tej inwestycji już kilka miesięcy temu przekazano użytkownikom przebudowany parking przy ul. Jordana na 22 miejsca. W kierunku ul. Jordana powstała nowa droga z kostki betonowej o długości 220 metrów (szerokość jezdni 6 m). Zbudowane zostały obustronne chodniki z kostki (szerokość 2-2,75 m). Na odcinku od ul. Wrocławskiej do Jordana powstały kolejne 52 miejsca postojowe (w tym dla osób niepełnosprawnych).

Warta ok. 1,2 mln zł inwestycja „Budowa układu komunikacyjnego dla obszaru aktywizacji gospodarczej i społecznej między ul. Wrocławską – Zieloną i ul. Jordana – Orła Białego w Legnicy” połączyła gmach Urzędu Skarbowego z miejskim układem komunikacyjnym, jednocześnie go usprawniając.

Kończone są ostatnie prace porządkowe, a zjazd z ulicy Wrocławskiej udostępniony będzie już wkrótce.

UM Legnica/ii