Ukradli 2 tys. litrów paliwa, grozi im do 5 lat odsiadki

Ukradli 2 tys. litrów paliwa, grozi im do 5 lat odsiadki
fot. istotne.pl Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn kradnących paliwo ze stacji na terenie Legnicy. Do zdarzeń dochodziło trzykrotnie, łupem sprawców padło prawie 2 000 litrów paliwa. Trzeci skok okazał się dla podejrzanych pechowy.
istotne.pl policja, kradzież, paliwo

Pierwsze zdarzenie związane z kradzieżą paliwa (250 litrów) z jednej z legnickich stacji miało miejsce na początku czerwca. Kamery monitoringu zarejestrowały wtedy dwóch podejrzanych. Następnie na innej stacji paliw zaparkował bus, którego pasażerowie zatankowali, jak się później okazało, do tysiąclitrowego pojemnika 990 litrów paliwa, po czym, nie płacąc, odjechali.

Policjanci cały czas zbierali informacje i dowody mogące pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu sprawców przestępstw. Kluczowym okazał się koniec czerwca, kiedy to po pościgu mężczyźni podejrzewani o kradzież – tym razem 770 l oleju napędowego – uciekając tym samym busem, rozbili go i zostali zatrzymani przez legnickich funkcjonariuszy. Pojazd miał założone kradzione tablice rejestracyjne.

Podejrzanymi o kradzieże paliwa okazali się trzej mieszkańcy Lubina (w wieku od 19 do 27 lat) oraz 25-letni mieszkaniec Legnicy. Mężczyznom za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

KMP Legnica/ii