Kradli luksusowe auta, ich łupem padło co najmniej 60. Jest kolejny zatrzymany

Kradli luksusowe auta, ich łupem padło co najmniej 60. Jest kolejny zatrzymany
fot. KWP Wrocław, KMP Legnica Policjanci z Legnicy zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o udział w grupie przestępczej zajmującej się kradzieżą luksusowych aut na terenie Polski i Europy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie, paserstwo, dziupla

Zatrzymany mężczyzna to 25-letni mieszkaniec Legnicy. Jest on podejrzany o paserstwo kradzionych pojazdów i podzespołów pochodzących z kradzionych aut. Sąd po zapoznaniu się z materiałami zebranymi przez policję i prokuraturę tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

Do chwili obecnej legniccy policjanci, we współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zatrzymali łącznie 7 osób. Trzy osoby odgrywające główne role w tym przestępczym procederze zostały tymczasowo aresztowane. Zlikwidowano kilka dziupli samochodowych i odzyskano pojazdy w całości oraz wiele podzespołów pochodzących ze skradzionych aut. Z ustaleń policjantów wynika, że grupa ma na swoim koncie kradzież co najmniej 60 samochodów. Jak ustalono, specjalizowała się ona w kradzieżach aut marek Audi i BMW.

Kradli luksusowe auta, ich łupem padło co najmniej 60Kradli luksusowe auta, ich łupem padło co najmniej 60fot. KWP Wrocław, KMP Legnica

W dziuplach policjanci zabezpieczyli także dokumenty niektórych skradzionych samochodów. Ustalili również miejsca, w których przestępcy pozbywali się tego, co pozostało po rozłożeniu skradzionych samochodów. W działania zostali zaangażowani płetwonurkowie z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy po przeszukaniu zbiorników wodnych położonych w okolicach Legnicy, odnaleźli również sporą ilość tablic rejestracyjnych pochodzących ze skradzionych aut.

Zatrzymanym grożą kary nawet do 10 lat więzienia.

KMP Legnica, KWP Wrocław/ii