Śledczy szukają świadków tragicznego wypadku na A4. Zginęły dwie osoby

Śledczy szukają świadków tragicznego wypadku na A4. Zginęły dwie osoby
fot. MZ Prokuratura Rejonowa w Legnicy poszukuje świadków wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym na autostradzie A4, jaki wydarzył się w piątek 10 czerwca, około godziny 11:00, na wysokości 94 kilometra, w okolicach Legnickiego Pola.
istotne.pl policja, wypadek, prokuratura, a4, karambol, śledztwo

W zdarzeniu tym, którego skutkiem był karambol, w którym brało udział w sumie 7 samochodów, zginęły 2 osoby. Do wypadku doszło na pasie ruchu prowadzącym w kierunku Wrocławia, po tym jak kierowca samochodu ciężarowego marki Volvo z naczepą, na której przewożona była koparka, stracił panowanie nad pojazdem, zaczął gwałtownie skręcać w lewą stronę, w kierunku przeciwnego pasa ruchu.

W trakcie tego manewru uderzył w tył samochodu marki VW Passat, który akurat go wyprzedzał. Następnie, po staranowaniu bariery energochłonnej rozdzielającej dwa pasy autostrady, wjechał na przeciwny pas ruchu i tam uderzył w prawidłowo poruszający się samochód osobowy marki Ford Focus.

Na skutek ciężkich, wielonarządowych obrażeń ciała zmarli 43-letni kierowca pojazdu oraz 30-letnia pasażerka. Po zderzeniu z samochodem osobowym na naczepę Volvo, na której stała koparka, najechał poruszający się w kierunku Legnicy samochód ciężarowy marki Scania. Za nim zatrzymał się, gwałtownie hamując, samochód ciężarowy marki MAN, w który z kolei uderzył samochód osobowy marki Skoda Roomster. Kierującemu samochodem marki Opel Astra, także jadącemu w kierunku Legnicy, udało się uniknąć zderzenia z innym pojazdem, ponieważ zdołał wjechać pomiędzy staranowane wcześniej przez samochód Volvo barierki.

W związku ze skomplikowanym charakterem sprawy prosi się o kontakt wszystkie osoby, które były świadkami tego wypadku, zwłaszcza początkowej jego fazy, lub też dysponują nagraniami zdarzenia lub jego fragmentu zarejestrowanymi za pomocą samochodowych kamer lub telefonów komórkowych.

Świadkowie mogą zgłaszać się do Prokuratury Rejonowej w Legnicy, ul. Grunwaldzka 8, pokój nr 9, lub do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przy ul. Asnyka 3. Informacje można też przekazywać pocztą pod wskazane adresy lub też telefonicznie pod numer policji 76 876 16 12, do oficera dyżurnego pod numer 76 876 15 20 lub 997, a w prokuraturze – 76 723 12 42 (246 lub 247). Informacje można też przekazać drogą elektroniczną na adres [email protected].

Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy/ii