Zarządzanie wynajmem nieruchomości. Nowość na rynku mieszkaniowym w Legnicy!

Zarządzanie wynajmem nieruchomości. Nowość na rynku mieszkaniowym w Legnicy!
fot. Protectrent Liczba wynajmowanych mieszkań w Legnicy ciągle rośnie i zmieniają się potrzeby mieszkańców. Wynajem dla właścicieli wiąże się z ciągłym zaangażowaniem swojego czasu i szeregiem problemów, które napotykają podczas samodzielnego wynajmu nieruchomości.
istotne.pl nieruchomość, wynajem

Sprawdź jakie jest rozwiązanie tych problemów!

Przy wynajmie mieszkania, domu lub lokalu komercyjnego trzeba liczyć się z wieloma zagrożeniami, jakie czyhają na nieostrożnych właścicieli. Między innymi dużym zagrożeniem są nierzetelni najemcy, którzy opóźniają się z płatnościami, nie wywiązują się ze zobowiązań oraz demolują mieszkania. Właściciele często dowiadują się o tym problemie na własnej skórze. Niewłaściwie zabezpieczenie swojego interesu w postaci błędnych dokumentów (np. umowy najmu, protokołów zdawczo odbiorczych mieszkania) skutkuje bolesnymi finansowo konsekwencjami. 

Problematyczne staje się również ustalenie odpowiedzialności za np. zepsuty sprzęt AGD, właściwe obciążenie najemców kosztami użytkowania lokalu, czy odświeżenie lokalu po wynajmie. 

Zarówno te, jak i inne problemy spotykają właścicieli na każdym kroku wynajmu. Nie jest problemem wynajęcie mieszkania pierwszej osobie deklarującej spisanie umowy. Przy doborze najemcy trzeba kierować się zasadą ograniczonego zaufania i w maksymalnie możliwy sposób weryfikować najemcę, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji w przyszłości. A więc jak wynająć mieszkanie bezpiecznie? Jak zabezpieczyć się przed nieuczciwymi najemcami? 

Tutaj z pomocą przychodzi oferta agencji wynajmu - zarządzanie najmem nieruchomości. Firma wyręcza ze wszystkich obowiązków właściciela mieszkania pod wynajem, zachowując przy tym najwyższy poziom bezpieczeństwa i reprezentowanie interesów właściciela przed najemcami. 

Jak funkcjonuje usługa zarządzania najmem? 

Odpowiedzią na potrzeby właścicieli lokali pod wynajem stała się usługa kompleksowej obsługi wynajmu nieruchomości. Nie jest to nowość na rynku nieruchomości w Polsce. Agencja PROTECTRENT funkcjonuje na tym rynku od 1991 r., stale podnosząc wachlarz usług dotyczących zarówno inwestowania w nieruchomości, jak i samej obsługi wynajmu. Zakres działań obejmuje zarówno znalezienie właściwego najemcy, jak i późniejszą bieżącą obsługę i odbiór nieruchomości w niepogorszonym stanie.

Logo ProtectrentLogo Protectrentfot. Protectrent

Biuro nieruchomości Legnica z obsługą wynajmu

Agencja PROTECTRENT dotychczas świadczyła usługi na dużych rynkach nieruchomości takich jak Warszawa, Łódź, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk. W ramach rozwoju firmy utworzone zostały kolejne oddziały (łącznie 24)  również w mniejszych miastach. Obecnie firma otworzyła nowe biuro nieruchomości Legnica i pomaga właścicielom mieszkań zabezpieczyć swój majątek, a także właściwie prowadzić wynajem nieruchomości.

Do kogo kierowana jest oferta zarządzania wynajmem?

  • Dla właścicieli przebywających poza lokalizacją mieszkania (np. za granicą)
  • Dla osób chcących uwolnić swój czas (przy prezentowaniu mieszkania najemcom, rozwiązywaniu bieżących problemów z najmem)
  • Dla osób chcących w maksymalny sposób zabezpieczyć swoją nieruchomość
  • Dla osób chcących równocześnie wynajmować i sprzedawać mieszkanie 
  • Dla wszystkich, którzy chcą podnieść rentowność swojej inwestycji 

Ile kosztuje usługa agencji wynajmu?

Kompleksowe zarządzanie wynajmem mieszkań to koszt porównywalny do zwykłego pośrednictwa wynajmu nieruchomości, polegającego jedynie na znalezieniu najemcy i doprowadzeniu do spisania umowy wynajmu. Przy usłudze oferowanej przez PROTECTRENT właściciel mieszkania otrzymuje dużo więcej za taką samą lub niższą opłatę! Cały obowiązek związany z wynajmem (tj. poszukiwanie najemcy, bieżąca obsługa wynajmu, opłaty do wspólnoty mieszkaniowej i dostawców mediów, wszystkie problemy wynikłe podczas wynajmu, rozliczenie najemców i odbiór mieszkania) jest wykonywany przez agencję.

informacja zlecona