Motocyklista śmiertelnie potrącił pieszego

Motocyklista śmiertelnie potrącił pieszego
fot. freeimages.com (Sergio Carracedo) Prokuratura Rejonowa w grudniu 2015 r. skierowała akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu motocykliście z podlegnickiej miejscowości, Pawłowi M., o spowodowanie 1 września 2015 r. w Legnicy śmiertelnego wypadku drogowego na pasach przy ul. Wrocławskiej.
istotne.pl wypadek, prokuratura, sąd

Oskarżony poruszał się motocyklem marki Suzuki. Jechał lewym pasem ruchu w kierunku Kunic. Inny kierujący zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, aby umożliwić 85-letniemu pokrzywdzonemu przejście na drugą stronę ulicy, M. zaś ominął stojący na prawym pasie samochód. W momencie gdy pieszy wyszedł zza pojazdu, który ustąpił mu pierwszeństwa, został uderzony przez motocykl oskarżonego.

Oskarżony podjął próbę hamowania, położył pojazd, aby zminimalizować siłę uderzenia. Po zdarzeniu Paweł M. udzielił pokrzywdzonemu pomocy. Badanie wykazało, że był trzeźwy.

Pokrzywdzony na skutek uderzenia doznał ciężkich obrażeń ciała w postaci m.in. stłuczenia mózgu, stłuczenia klatki piersiowej i płuc, złamania kości pokrywy czaszki oraz złamania kręgosłupa na poziomie kręgu piersiowego i lędźwiowego. Obrażenia te skutkowały jego śmiercią następnego dnia w szpitalu.

Paweł M. przyznał się do popełnienia przestępstwa i wyraził skruchę. Może mu grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawę rozpozna Sąd Rejonowy w Legnicy.

Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy/ii