Ukradli ponad 3 tony paliwa o wartości hurtowej kilkunastu tys. zł

Ukradli ponad 3 tony paliwa o wartości hurtowej kilkunastu tys. zł
fot. freeimages.com (Michal Zacharzewski) Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi czterem osobom, którym legniccy policjanci przedstawili zarzuty kradzieży z cystern łącznie ponad 3 t paliwa.
istotne.pl policja, kradzież

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, prowadząc postępowanie w sprawie kradzieży paliwa z cystern stojących na jednej z bocznic kolejowych w powiecie legnickim, przedstawili zarzuty 4 osobom podejrzanym o ten przestępczy proceder.

W trakcie czynności ustalono, że czterej mieszkańcy okolicznych miejscowości w okresie od lipca do września ubiegłego roku kradli z cystern kolejowych olej napędowy. Sprawcy otwierali cysterny, z których wcześniej przepompowywano olej do zbiorników w bazie paliw, a następnie bańkami wyciągali resztki oleju napędowego, który pozostał w cysternach.

W ten sposób udało im się ukraść około 3,3 tys. litrów paliwa o łącznej wartości hurtowej kilkunastu tysięcy złotych. Podejrzanym za kradzieże grozić teraz może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym to, dokąd trafiało skradzione paliwo.

KMP Legnica/ii