Mówią stop zawalidrogom

Mówią stop zawalidrogom
fot. UM Legnica Strażnicy miejscy i policjanci odnotowują rosnącą ilość zgłoszeń zagrażającego bezpieczeństwu pozostawiania samochodów w miejscach niedozwolonych, zwłaszcza w obrębie skrzyżowań i przejść dla pieszych.
istotne.pl policja, akcja, sm legnica

Dlatego 2 i 3 marca wspólnie przeprowadzą akcję Bezpieczne Skrzyżowanie. W tym czasie patrole służb porządkowych sprawdzą, w oparciu o zgłoszenia mieszkańców, różne miejsca na terenie Legnicy, gdzie dochodzi do łamania zasad kodeksu drogowego.

Parkowanie w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania powoduje ograniczenie widoczności i utrudnienia w ruchu, stwarzając tym samym zagrożenia życia lub zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy, pozostawiając w tak bezmyślny sposób swoje pojazdy, muszą się liczyć z możliwością odholowania auta na ich koszt.

Liczby mówią same za siebie. W 2014 roku służby miejskie usunęły na parking strzeżony 70 niewłaściwie zaparkowanych samochodów. Rok później było ich już 114. Najwięcej odholowano aut o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Warto pamiętać, że odebranie takiego samochodu z parkingu strzeżonego kosztuje ponad 500 zł, a opłata każdego dnia rośnie o kolejne 39 zł.

UM Legnica/ii