Tanie noclegi hotelowe – rezerwuj wcześniej i płać mniej

Tanie noclegi hotelowe – rezerwuj wcześniej i płać mniej
fot. whitepress.pl Lubisz szukać okazji i płacić mniej? W takim przypadku również możesz zastosować taką strategię w poszukiwaniu niedrogich noclegów.
istotne.pl wakacje, hotel, wypoczynek

Gdy już teraz wiesz, kiedy planujesz wyjazd, pomyśl o dokonaniu wcześniejszej rezerwacji – to pozwoli ci na dodatkowe oszczędności!

Wcześniejsza rezerwacja to dla hotelu duży plus, ponieważ ma wtedy pewność, że dane pokoje będą zajęte – nieraz już na kilka tygodni czy miesięcy do przodu. W związku z tym obiekty noclegowe przygotowują dla klientów specjalne promocje, dzięki którym wcześniejsza rezerwacja wiąże się z niższymi kosztami. Warto o nich pomyśleć, ale należy też pamiętać o ich ograniczeniach i zastrzeżeniach.

Ile możesz zaoszczędzić?

Zazwyczaj oszczędności nie są wyjątkowo spektakularne, ale jeżeli liczy się dla ciebie każda złotówka, w takim przypadku warto się nimi zainteresować. Przeważnie obniżki za wcześniejszą rezerwację wynoszą około 10-20% od ceny noclegu, ale zależne są od standardu hotelu oraz od wybranego pokoju i udogodnień.

Przykładowo w hotelu Best Western Felix w Warszawie za standardowy pokój jednoosobowy należy zapłacić 170 złotych za jedną noc, natomiast w promocji last-minute, cena spada do 136 złotych za noc, dlatego też klient może zaoszczędzić 20% kwoty od ceny standardowej, gdy wykona rezerwację do 3 dni przed przyjazdem.

Jak skorzystać z promocji?

Tego rodzaju promocje oferowane są przede wszystkim na stronach internetowych hoteli, blogu hotelowym lub często również za pośrednictwem różnego rodzaju serwisów Internetowych pozwalających na dokonanie rezerwacji przez Internet. To właśnie wtedy można zapłacić mniej, ponieważ większość obiektów wymaga od klientów dokonania wcześniejszej zapłaty – przeważnie ma ona formę blokady na karcie płatniczej lub kredytowej, ale czasami można wykonać też zwykły przelew.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że zazwyczaj anulowanie noclegów lub też dokonanie zmian powodują, że kwota rezerwacji nie będzie zwracana, dlatego też warto wykonać ją jedynie wtedy, gdy ma się już całkowitą pewność co do terminu wyjazdu oraz dodatkowo do wybranego hotelu. Ponadto warto sprawdzić dodatkowe ograniczenia, na przykład takie oferty nie zawsze zawierają w cenie śniadanie czy opłatę za parking, które trzeba będzie uiścić dodatkowo.

tekst zlecony