Alosza Awdiejew zaśpiewa na Dzień Kobiet

Alosza Awdiejew
fot. Sławek/Wikimedia Commons Od 16 lutego w Galerii Satyrykon w Legnicy sprzedawane są wejściówki na koncert Aloszy Awdiejewa z zespołem. Koncert, dedykowany paniom z okazji ich święta, odbędzie się 5 marca w hali OSiR (ul. Lotnicza) o godzinie 18.00.
istotne.pl 0 koncert, dzień kobiet, miasto legnica

Reklama

Wejściówki (po 10 zł) można nabywać w Galerii Satyrykon (Rynek 36) od wtorku do piątku w godzinach 11.00-18.00, a w sobotę od 10.00 do14.00. Aleksy Awdiejew, znany jako Alosza Awdiejew, to człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Człowiek kultury i nauki. Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uprawia też aktorstwo filmowe, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję. Rosjanin z polskim obywatelstwem, który przybył do Krakowa po raz pierwszy w 1967 roku i zakochał się w Polsce.

Początek lat 90. to powstanie nowego zespołu. Kontrabasista Kazimierz Adamczyk grał z Aloszą już od lat, ale wtedy dołączył do nich gitarzysta Marek Piątek i tak powstało słynne trio Aloszy Awdiejewa.

Grupa dała już ponad 2 000 koncertów, pełnych muzyki i humoru, w Polsce, USA, Francji, Izraelu, Niemczech i Hiszpanii, występując zarówno dla wielotysięcznej publiczności, jak i dla bardzo kameralnego grona wyrafinowanych słuchaczy. Wzięli udział w kilkudziesięciu programach telewizyjnych, w tym autorskich recitalach i benefisach. Wydali 10 płyt z muzyką cygańską, z romansami i piosenkami z ulic Odessy, a także zapis koncertu z Piwnicy pod Baranami z zapowiedzią samego Piotra Skrzyneckiego.

UM Legnica/ii

Reklama