Organizacja ruchu w rejonie cmentarza w dniu Wszystkich Świętych

Organizacja ruchu w rejonie cmentarza w dniu Wszystkich Świętych
fot. freeimages.com (bzyk1975) Jak co roku dla zwiększenia bezpieczeństwa osób odwiedzających groby w związku z obchodami dnia Wszystkich Świętych w rejonie legnickiego Cmentarza Komunalnego przy ul. Wrocławskiej zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego.
istotne.pl cmentarz, wszystkich świętych

Zmiany będą wprowadzone w dniu Wszystkich Świętych (1 listopada, niedziela), w godzinach od 8.00 do 20.00.

Zamknięta dla ruchu zostanie ul. Wrocławska na odcinku od Gwiezdnej do Neptuna. Zakaz nie będzie dotyczył autobusów MPK, taksówek, busów, pojazdów służb zapewniających bezpieczeństwo oraz samochodów dostarczających kwiaty i znicze do punktów sprzedaży w rejonie cmentarza.

Zakaz ruchu będzie też obowiązywał na ul. Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA (od Wrocławskiej do Kazimierza Wielkiego) oraz na ul. Kwiatowej – od Cmentarnej do Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA.

Ruch jednokierunkowy wprowadzony zostanie na ulicach:

  • Cmentarnej – od Wrocławskiej do Kazimierza Wielkiego
  • Brackiej – od Kazimierza Wielkiego do Cmentarnej
  • Kwiatowej – od Cmentarnej do Kazimierza Wielkiego
  • Kazimierza Wielkiego – na odcinku od Cmentarnej do Dmowskiego.

Dla samochodów jadących tranzytem drogą krajową nr 94 (Prochowice – Chojnów) poprowadzony zostanie objazd ulicami: Sikorskiego – al. Piłsudskiego – Moniuszki.

W zależności od sytuacji na drodze w rejonie cmentarza policja może wprowadzić tę samą organizację ruchu także 31 października.

Osoby, które zdecydują się podróżować w tych dniach własnym samochodem, będą mogły wykorzystywać ogólnodostępne parkingi w tej części osiedla Piekary. Wykluczona jest możliwość parkowania wzdłuż ul. Wrocławskiej i Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA. Można natomiast parkować przy ulicach, na których w tym celu tymczasowo wprowadzono jeden kierunek jazdy.

UM Legnica/ii