S3 – Droga wielkich możliwości dla Legnicy

S3 – Droga wielkich możliwości dla Legnicy
fot. UM Legnica Pod takim hasłem odbyło się 19 października spotkanie w Urzędzie Miasta.
istotne.pl inwestycja, um legnica, lsse, s3

Trwająca już budowa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku otwiera nowe możliwości zagospodarowania terenów inwestycyjnych wzdłuż tej trasy. To szansa inwestycyjna dla naszego miasta oraz lokalnych i regionalnych przedsiębiorców.

Podczas spotkania z przedstawicielami firm o szansach rozwoju strefy ekonomicznej na terenie Legnicy, wsparciu, na jakie mogą liczyć polscy i zagraniczni inwestorzy, oraz ofercie kierowanej zwłaszcza do małych i średnich firm mówili: Rafał Jurkowlaniec, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy, Ilona Antoniszyn-Klik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, oraz Piotr Borys, doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Spraw Zagranicznych.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna to ponad 1200 ha terenów inwestycyjnych zlokalizowanych w 18 podstrefach na terenie Dolnego Śląska. W ciągu 18 lat istnienia strefy inwestorzy stworzyli tu ponad 11 tysięcy miejsc pracy i zrealizowali inwestycje o łącznej wartości ponad 7 miliardów. Samą Legnicę na miejsce prowadzenia biznesu wybrały m.in. takie firmy, jak Faurecia, Winkelmann, Viessmann czy Haerter.

W lutym br. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zainaugurowała projekt „S3 – Droga Wielkich Możliwości”, który zakłada m.in. pozyskiwanie i promocję terenów inwestycyjnych wzdłuż budowanej na Dolnym Śląsku drogi ekspresowej S3. Świetnie skomunikowane działki położone w centrum LSSE – w Legnicy, są jednymi z najczęściej prezentowanych potencjalnym inwestorom miejsc do lokowania biznesu.

– Chodzi o stworzenie w sąsiedztwie S3 stref inkubacji przedsiębiorczości – podkreślał prezes LSSE Rafał Jurkowlaniec, dodając, że w tym kontekście wielkie i oczywiste są atuty Legnicy. Strefa planuje rozszerzenie obszarów inwestycyjnych o teren zwany Legnica II, jest także zainteresowana terenami dawnego lotniska, jako świetnie skomunikowanego z krajem i Europą miejsca do inwestowania.

Prezydent Tadeusz Krzakowski zwracał też uwagę na pilną potrzebę dokończenia, z niezbędnym udziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, obwodnicy południowo-wschodniej miasta, która dodatkowo zaktywizuje tereny inwestycyjne LSSE oraz te w rejonie lotniska. – Zjednoczmy siły dla realizacji tego zadania – apelował prezydent Legnicy.

UM Legnica/ii