Strażnicy uratowali chorego

Strażnicy uratowali chorego
fot. Straż Miejska Legnica Dzięki obywatelskiej postawie legniczanki, która nie przeszła obojętnie obok słaniającego się starszego mężczyzny, strażnicy miejscy uratowali chorującego na cukrzycę człowieka.
istotne.pl sm legnica

Jak informuje Straż Miejska, we wtorek w południe do siedziby SM wbiegła kobieta z prośbą o pomoc. Powiadomiła dyżurnego, że niedaleko budynku straży zauważyła pozostawiony na środku chodnika rower i stojącego przy płocie mężczyznę, który słania się na nogach i ciężko oddycha.

Mężczyzna był bardzo blady i mocno osłabiony. Podczas rozmowy ze strażnikami powiedział, że choruje na cukrzycę i w drodze z apteki do domu zasłabł. Krępował się poprosić ludzi o pomoc, stwierdził, że odpocznie jeszcze chwilę i jakoś dojdzie do domu. Nie mógł jednak ustać na nogach. Chorego odprowadzono do siedziby straży.

– Wezwaliśmy karetkę pogotowia – relacjonuje Mirosław Giedrojć, komendant straży. – Dyspozytor pogotowia po spisaniu danych personalnych mężczyzny stwierdził, że jest im znany, ma silne ataki choroby i zalecił do czasu przyjazdu karetki podanie mu płynu z dużą ilością cukru. Dziękujemy kobiecie, która nie przeszła obojętnie obok człowieka potrzebującego pomocy i powiadomiła nas o sytuacji – dodaje komendant.

82-letni mężczyzna po udzieleniu fachowej pomocy i podaniu odpowiednich leków przez pogotowie, doszedł do siebie i mógł wrócić do domu.

Strażnicy miejscy apelują: nie każdy leżący czy chwiejący się człowiek to „pijak”. Pamiętajmy, że nawet osoba pod wpływem alkoholu może również stracić przytomność z innego powodu. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia nie wahajmy się udzielać pomocy.

UM Legnica/ii