Tydzień temu ukradli samochód, teraz – 1000 l paliwa i przyczepę. Jest wniosek o areszt

Tydzień temu ukradli samochód, teraz – 1000 l paliwa i przyczepę. Jest wniosek o areszt
fot. KMP Legnica Policjanci będą wnioskować o tymczasowy areszt dla dwóch mieszkańców Legnicy podejrzanych o kradzież samochodu, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu. W tym zaś tygodniu sprawcy ukradli 1000 l paliwa i przyczepę.
istotne.pl policja, kradzież

W ubiegłym tygodniu mundurowi zatrzymali dwóch 25-letnich mężczyzn podejrzanych o kradzież pojazdu marki Opel Astra. Policjanci odzyskali auto, zanim sam właściciel zorientował się, że zostało skradzione. Prokurator rejonowy zastosował wtedy wobec podejrzanych dozór policyjny.

W tym tygodniu ci sami sprawcy zostali zauważeni przez patrol z drogówki. Jechali bowiem samochodem bez tablic rejestracyjnych. Funkcjonariusze zasygnalizowali kierowcy, aby zatrzymał się do kontroli, ale ten zaczął uciekać. 25-latkowie zostali ponownie zatrzymani, a mundurowi odzyskali skradzioną przyczepę. Co więcej, wyszło na jaw, że kierowca był pod wpływem narkotyków, a chwilę wcześniej obaj zatrzymani ukradli... tysiąc litrów paliwa.

Zatrzymanym za kradzież samochodu, przyczepy i 1000 l paliwa legniczanom grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci będą wnioskować o tymczasowy areszt.

KMP Legnica/ii