Lato w mieście – gdzie legniczanie odpoczywają?

Lato w mieście – gdzie legniczanie odpoczywają?
fot. Urząd Miasta Legnicy Gdzie najlepiej znaleźć wytchnienie, gdy żar leje się z nieba? Oczywiście na legnickich basenach i kąpielisku Kormoran. Już od dawna te obiekty nie cieszyły się takim powodzeniem wśród legniczan, jak podczas tegorocznego lata.
istotne.pl basen, lato, kormoran

Andrzej Gąska, dyrektor legnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, które zarządza basenami i kąpieliskiem, ma powody do zadowolenia. – Takiego lata nie mieliśmy od dawna – mówi dyrektor. – Legniczanie tłumnie przychodzą na te obiekty. Najbardziej oblegany jest Kormoran.

I nie ma co się dziwić. Bardzo dużo zieleni, kajaki i rowery wodne, urządzenia do fitness, grillowisko, zjeżdżalnia i oczywiście ciepła woda oraz piaszczysta plaża. To właśnie walory tego kąpieliska.

– Pierwszy raz byłem tutaj na początku lat sześćdziesiątych – wspomina legniczanin Jan Marszewski, który odpoczywał na Kormoranie wraz z wnuczką Joasią. – Mam sentyment do tego miejsca. Tutaj naprawdę jest wszystko, czego potrzeba podczas kanikuły nad wodą.

Popularne też są baseny przy ulicy Stromej i Radosnej. Tutaj także już od rana ciągną tłumy legniczan. Obiekty te także oprócz wody i słońca oferują liczne atrakcje.

Baseny i kąpielisko są czynne codziennie od godz.10 do 19. Bilet normalny 6 - zł, ulgowy - 3 zł. Wypoczynku zażywa tu również sporo posiadaczy Kart Dużej Rodziny. Dla nich bilet wstępu kosztuje 3 zł normalny i 1,5 zł ulgowy.

Arkadiusz Rodak/ii