Przetarg na przebudowę ul. Sikorskiego rozstrzygnięty

Przetarg na przebudowę ul. Sikorskiego rozstrzygnięty
fot. Krzysztof Gwizdała Firma Berger Bau Polska przebuduje ul. Sikorskiego - od Ronda Niepodległości do ul. Iwaszkiewicza. W rozstrzygniętym 10 sierpnia przetargu, w którym oferty złożyły trzy przedsiębiorstwa, zwycięzca zaproponował najniższą cenę – blisko 4,2 mln zł.
istotne.pl remont

Najważniejszym kryterium wygrania przetargu była cena i termin zakończenia prac. Berger zadeklarował ukończenie inwestycji do 31 października. Okres gwarancji to 7 lat.

„Przebudowa zatok autobusowych wraz z wymianą nawierzchni jezdni w ciągu al. Piłsudskiego i ul. Sikorskiego w Legnicy” to kolejne przedsięwzięcie poprawiające bezpieczeństwo i komfort poruszania się zarówno dla zmotoryzowanych, jak i dla pieszych.

Bardzo ważnym rozwiązaniem w ruchu komunikacyjnym będzie budowa ronda typu turbinowego na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z Iwaszkiewicza. Powstanie tutaj dodatkowy pas ruchu dla pojazdów skręcających w prawo z ul. Sikorskiego w ul. Iwaszkiewicza. Oczywiście zostanie wymieniona konstrukcja jezdni, chodników i ścieżek rowerowych.

W ramach tego zadania zbudowany będzie nowy przystanek autobusowy tuż za skrzyżowaniem ulic Sikorskiego z Iwaszkiewicza w kierunku ul. Wrocławskiej. Natomiast zatoka autobusowa przy ul. Sikorskiego, naprzeciwko kościoła, będzie gruntownie zmodernizowana. Przystanek na ul. Sikorskiego przed skrzyżowaniem z Wrocławską zostanie zlikwidowany.

Arkadiusz Rodak/ii