Soulowy koncert z udziałem Anny Szarmach i Franca McComba

Soulowy koncert z udziałem Anny Szarmach i Franca McComba
fot. Krzysztof Gwizdała W sobotę na scenie w Bolesławcu wystąpili utalentowana młodzież i profesjonaliści z warsztatów „Muzyczne Mosty – polsko-czeskie warsztaty wokalne”.
istotne.pl franc mccomb, anna szarmach, bok - mcc

To autorski projekt Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki przygotowany i zrealizowany przez Dariusza Uścińskiego. W jego ramach przeprowadzono pięciodniowe warsztaty wokalne oraz zorganizowano dwa koncerty finałowe w Bolesławcu i w Libercu.

Wykładowcami na warsztatach byli: amerykański wokalista soulowo-jazzowy Frank McComb, który współpracował z takimi gwiazdami jak Stevie Wonder i Prince oraz Ania Szarmach, jedna z najlepszych polskich wokalistek soulowych, która z McCombem współpracuje i to ona zaprosiła go na warsztaty.

Wokalistom towarzyszyło podczas koncertów znakomite trio akompaniatorów: Grzegorz Jabłoński (piano, Poluzjanci, Natalia Kukulska), Błażej Chochorowski (bas, Dorota Miśkiewicz, Renata Przemyk, Mrozu) i Wojciech Fedkowicz (perkusja, Leszek Możdzer, Kuba Badach, Grzegorz Turnau). Wstęp na koncerty będzie bezpłatny.

Po stronie polskiej w warsztatach uczestniczyli m.in. młodzi wokaliści z pracowni Barbary Lendzian (BOK-MC). Ania Szarmach wysoko oceniła umiejętności młodzieży.

— Pracowałam z przezdolnymi ludźmi w pięknym mieście — powiedziała podczas koncertu wokalistka. - Dziękuję Darkowi Uścińskiemu za pomysł tych warsztatów i za to, że zaprosił nas do Bolesławca.

Młodzi wokaliści i zespół profesjonalistów dali energetyczny koncert, na który składały się wybrane przez młodzież covery z repertuaru największych gwiazd oraz utwory własne Ani Szarmach i Franca McComba w świetnych soulowych aranżacjach.

Celem projektu było nawiązanie współpracy środowisk artystycznych i muzycznych miast pogranicza, Bolesławca i Liberca. Projekt „Muzyczne mosty – polsko-czeskie warsztaty wokalne” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Plakat Muzyczne MostyPlakat Muzyczne Mostyfot. BOK-MCC
Logotyp Muzyczne MostyLogotyp Muzyczne Mostyfot. BOK-MCC