Meble loftowe – na co warto się zdecydować?

Meble loftowe – na co warto się zdecydować?
fot. whitepress.pl Urządzenie mieszkania w stylu loftowym nie musi być dużym problemem, ponieważ dzisiaj do wyboru w sklepach jest szeroka gama efektownych mebli wpisujących się w ten nurt aranżacji wnętrz. Na co warto się zdecydować?
istotne.pl meble

Przestrzenie urządzone w stylu loftowym, industrialnym przede wszystkim bazują na wykorzystaniu materiałów takich jak niewykończone lub postarzane drewno, metal, beton, szkło czy cegła. Sprawiają wrażenie surowych, ale również mogą być przytulne, gdy dobierze się do nich odpowiednie dodatki.

Jednym z problemów dotyczących aranżacji wnętrz loftowych jest znalezienie odpowiednich mebli. Można kupić je dzisiaj jako gotowe od producentów specjalizujących się w ich realizacji, można również stworzyć je samemu lub odkupić stare meble i przeprowadzić ich generalny remont, aby nadać im industrialny charakter.

Gdy szukasz idealnego efektu i nie chcesz spędzać czasu z wiertarką i pędzlem, w takim przypadku warto sprawdzić gotowe meble loftowe, które można zakupić dzisiaj w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, gdy nie ma się do nich bezpośredniego dostępu.

Aby wnętrze mogło uzyskać industrialny szlif, wcale nie trzeba decydować się na zakup wszystkich możliwych mebli właśnie w tym stylu, ponieważ można wybrać tylko kilka z nich, które będą wtedy grały pierwsze skrzypce. Przede wszystkim warto pomyśleć o stoliku kawowym w stylu industrialnym – najpopularniejsze modele wykonane są z drewna umieszczonego na metalowej podstawie. Również wnętrz będzie wyglądało bardziej loftowo wtedy, gdy umieści się w nim komodę w tym stylu lub regały na książki. Z kolei szafka pod telewizor może być już wykonana z białej płyty.

Warto zadbać również o detale – dobrym pomysłem będzie wybranie lamp w stylu industrialnym, zarówno tych wiszących, jak i stojących. Także dopełnieniem tej przestrzeni mogą być grafiki na ścianach oprawione w czarne ramki, lniane zasłony i poduszki w geometryczne wzory.

Dużo inspiracji dotyczących wykończenia wnętrz loftowych można znaleźć na blogach wnętrzarskich – warto sprawdzić różne propozycje i wybrać dla siebie coś interesującego!