Zakupy do domu z taksówką – ile to kosztuje?

Zakupy do domu z taksówką – ile to kosztuje?
fot. whitepress.pl Rozłożyła cię grypa i potrzebujesz, aby ktoś zrobił za ciebie zakupy? W pobliżu nie ma żadnych nocnych sklepów, do których można pójść samemu?
istotne.pl zakupy, taxi

W takich przypadkach można skorzystać z usługi zamówienia zakupów z dostawą do domu przez taksówki. Jak to działa i ile trzeba będzie zapłacić za taką pomoc?

Wielu z nas przede wszystkim kojarzy tego rodzaju zakupy z dostawą do domu z imprezami, szczególnie wtedy, gdy zabraknie na nich alkoholu i nie można pojechać po niego samodzielnie. Jednak tak naprawdę jest ona znacznie bardziej wszechstronna i dzięki niej można zamówić również wiele innych produktów spożywczych praktycznie o każdej porze dnia i nocy, z błyskawiczną dostawą bezpośrednio pod wskazany adres.

Jak zamówić zakupy z dostawą taksówką?

Można zrobić to zarówno za pośrednictwem zwykłych korporacji taksówkarskich, jak i również z wykorzystaniem wybranych aplikacji do zamawiania taksówek przez internet. W celu złożenia dyspozycji należy powiedzieć lub zapisać w aplikacji, że chciałoby się zamówić zakupy z dowozem do domu, a następnie przekazać dokładne informacje, co kierowca powinien zakupić. Jeżeli chodzi o konkretne produkty, należy podać ich pełną nazwę, ponieważ w przeciwnym przypadku kierowca może nie zamówić tego, o co dokładnie chodzi zamawiającemu.

Ile kosztują zakupy z dostawą do domu?

Dużo zależy przede wszystkim od korporacji taksówkarskiej. Przykładowo taksówka w Lublinie będzie wtedy kosztowała 20 złotych i dodatkowo 5 złotych wtedy, gdy zakupy mają być doniesione do domu. Oczywiście, trzeba również zapłacić za zamówione produkty zgodnie z paragonem przedstawionym przez kierowcę. W większych miastach koszt może wynosić około 30 złotych. Warto też wskazać, że opłata może być wyższa i wynosić nawet 50 złotych wtedy, gdy zamówienie zostało złożone w godzinach nocnych oraz w niedziele i święta.

Jeżeli nie możesz wobec tego pójść na zakupy i bardzo potrzebujesz jakichś produktów, nie tylko spożywczych, możesz również poprosić o ich zakupienie i przywiezienie taksówkarza. To dość drogie, ale w wielu sytuacjach bardzo pomocne rozwiązanie.