Krzysztof Kiljański zaśpiewa w Legnicy

Krzysztof Kiljański zaśpiewa w Legnicy
fot. Sławek/Wikimedia Commons Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy zaprasza 14 czerwca do Domu Studenta na ostatni w tym sezonie koncert z cyklu Witelon Music Night. Wystąpi Krzysztof Kiljański w repertuarze pt. „Barwy Kofty”. Początek o godzinie 19.00, wstęp wolny.
istotne.pl koncert

Artysta zaprezentuje zbiór piosenek i mniej znanych utworów Jonasza Kofty w świeżych i odważnych aranżacjach.

Jonasz Kofta znany był jako twórca wielu przebojów. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych jego utworów jest piosenka „Jej portret” napisana do muzyki Włodzimierza Nahornego. Wśród innych wielkich przebojów należy wymienić „Pamiętajcie o ogrodach” i „Sambę przed rozstaniem”.

Krzysztof Kiljański swoją muzyczną karierę rozpoczął w pierwszej połowie lat 90. jako wokalista jazzowy. Z tego okresu ma na koncie kilka najwyższych wyróżnień w tej kategorii (m.in. Old Jazz Meeting Złota Tarka, Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych). Sukcesy zaczął odnosić dekadę później. Jego pierwsza autorska płyta „In the room” w 2005 roku zyskała status platynowej, a piosenka „Prócz Ciebie, Nic” – zaśpiewana w duecie z Kayah – do dzisiaj gości na antenach niemal wszystkich rozgłośni radiowych w Polsce.

UM Legnica/ii