Gdzie stosuje się litery ze styroduru?

Gdzie stosuje się litery ze styroduru?
fot. whitepress.pl Litery ze styroduru znajdują powszechne zastosowanie w branży reklamowej, stanowiąc jeden z najczęściej wybieranych materiałów, przy użyciu którego wykonywane są projekty reklamowe. Jest to materiał stosunkowo tani w użyciu, a przy tym dający ciekawy i estetyczny efekt wizualny.
istotne.pl reklama

Jak wygląda zastosowanie styroduru w praktyce? Przy pomocy specjalistycznego urządzenia – profesjonalnego plotera termicznego – wycinane są w styrodurze litery (a także innego rodzaju wzory – zgodnie z projektem nadesłanym przez zleceniodawcę). Wykorzystywany w tym celu sprzęt zapewnia niebywałą precyzję, dzięki czemu możliwe jest odtworzenie nawet najbardziej skomplikowanych wzorów graficznych.

W ten sposób tworzy się cały napisy oraz kompozycje kształtów, które – dzięki wyjątkowej wytrzymałości użytego materiału, jego odporności na niekorzystne oddziaływanie warunków atmosferycznych, a także lekkości i stosunkowo niewielkich kosztów produkcji – powszechnie stosowane są tak w reklamie wewnętrznej, jak też w reklamie zewnętrznej. Nie może więc dziwić, że po ten nośnik treści reklamowych sięga coraz większa liczba przedsiębiorców, poszukujących reklamy względnie taniej, a przy tym atrakcyjnej wizualnie.

Pierwszym etapem przygotowania liter ze styroduru jest opracowanie projektu graficznego, który zawierać będzie kształt do wycięcia. W tym też celu najlepiej użyć programu do obróbki grafiki wektorowej, takiego jak na przykład Corel Draw czy też Adobe Ilustrator. Możliwe jest oczywiście sięgnięcie po ich darmowe odpowiedniki. Plik wyjściowy w formacie wektorowym lub też formacie PDF albo jpg lub tiff o rozdzielczości minimum 300 dpi należy dostarczyć podmiotowi, który wykonywać będzie dla nas litery ze styroduru. Jego pracownicy dokonają otwarcia dostarczonego projektu oraz sprawdzenia, czy odpowiada on podanym wyżej wymogom. Kolejną czynnością, jakiej będziemy musieli się podjąć jest określenie formatu (szerokości oraz wysokości) pożądanej przez nas reklamy. Standardowo styrodur oferowany jest w rozmiarze 65x125cm, jednakże zawsze zachować należy niezbędny margines przy wycinaniu, dlatego też maksymalne formaty robocze wynosić będą orientacyjne 55x120 cm. Chcąc uzyskać element większego rozmiaru, konieczne jest połączenie kilku płyt ze styroduru w całość przy pomocy kleju. Mieć trzeba na uwadze, że materiał ten dostępny jest także w kilku grubościach, dzięki czemu w łatwy sposób stworzyć możemy efekt przestrzenny 3d dzięki połączeniu liter ze styroduru o różnych grubościach. Dysponując gotowym, wyciętym materiałem ze styroduru należy zastanowić się nad jego malowaniem. Standardowo bowiem styrodur zabarwiony jest na zielono, zaś uzyskanie innej jego barwy możliwe przez przy wykorzystaniu specjalnie przeznaczonych do tego farb i lakierów. Oczywiście – ich rodzaj dopasowany powinien być przede wszystkim do tego, czy reklama będzie mieć charakter zewnętrzny lub wewnętrzny. Gotowe litery ze styroduru mocować możemy bezpośrednio na podłoże za pomocą kleju lub też wykorzystać w tym celu przygotowane wcześniej stelaże wykonane z metali lub tworzyw sztucznych.

Zobacz litery ze styroduru w kasetony-reklamowe.com

tekst zlecony