Motocyklista, prawdopodobnie pod wpływem narkotyków, nie zatrzymał się do kontroli. Został zatrzymany po pościgu

Motocyklista, prawdopodobnie pod wpływem narkotyków, nie zatrzymał się do kontroli. Został zatrzymany po pościgu
fot. freeimages.com (Sergio Carracedo) Policjanci po pościgu zatrzymali motocyklistę, który nie zatrzymał się kontroli drogowej. Mężczyźnie może grozić kara do pięciu lat więzienia.
istotne.pl policja, kradzież, narkotyki

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zatrzymali 29-letniego mieszkańca Piechowic, który podejrzany jest o kradzież, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz o stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do zatrzymania doszło 2 listopada. Mundurowi zauważyli na ulicy Jeleniogórskiej w Szklarskiej Porębie dwóch mężczyzn jadących motocyklem KTM. Pasażer jechał bez kasku. Policjanci dali kierowcy motocykla sygnał do zatrzymania się. Ten jednak tego nie zrobił, tylko przyspieszył i zaczął uciekać w kierunku Jeleniej Góry, gdzie policja uniemożliwiła mu dalszą jazdę. Wtedy motocyklista porzucił pojazd i wraz z pasażerem zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany po krótkim pościgu.

Kierującym okazał się 29-letni mieszkaniec Piechowic. Motocykl miał zamontowane tablice rejestracyjne innego pojazdu i usunięte numery identyfikacyjne, co może wskazywać, że pochodzi on z kradzieży. 29-latkowi pobrano również krew do badań, gdyż istnieje podejrzenie, że kierował pod wpływem środków odurzających. Podejrzanemu może grozić kara do pięciu lat więzienia.