Seryjni włamywacze w rękach policji. Do przestępstw zmuszał ich 40-letni boss

Seryjni włamywacze w rękach policji. Do przestępstw zmuszał ich 40-letni boss
fot. www.sxc.hu (tvvoodoo) Trzem podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia. Cała trójka została już tymczasowo aresztowana na trzy miesiące.
istotne.pl policja, kradzież, włamanie

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali trzech mężczyzn (w wieku 19–40 lat), podejrzanych o serię kradzieży i włamań. Najstarszy z zatrzymanych odpowie też za zmuszanie pozostałych do popełniania przestępstw oraz za groźby karalne.

Jak ustalili mundurowi, zatrzymani mężczyźni od stycznia do listopada dopuścili się co najmniej 19 przestępstw przeciwko mieniu w Jeleniej Górze, Piechowicach, Karpaczu i okolicach. Włamywali się i okradali mieszkania, domy, pomieszczenia gospodarcze, garaże, samochody. Wykorzystywali nieobecność właścicieli lub ich nieuwagę. Łupem złodziei padały elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, srebrna zastawa i inne przedmioty wartościowe. Straty pokrzywdzonych wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ustalono również, że brudną robotę wykonywali 19- i 26-latek. Trzeci z zatrzymanych mężczyzn natomiast był ich szefem i to on zmuszał ich do włamań i kradzieży. Trio wpadło, gdy jeden jego członków został zatrzymany do kontroli drogowej. W aucie policjanci znaleźli część przedmiotów pochodzących z włamań.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za kradzieże i włamania jeleniogórzanom grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Cała trójka została już tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.