Postanowienie noworoczne: zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Postanowienie noworoczne: zadbaj o swoje bezpieczeństwo!
fot. whitepress.pl Większość postanowień z okazji Nowego Roku wygląda podobnie: obiecujemy sobie, że zaczniemy chodzić na siłownię, rzucimy palenie, będziemy więcej czasu spędzać z bliskimi... Mało kto myśli o tym, żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo.
istotne.pl samoobrona

Może nowy rok to dobra motywacja, żeby w końcu zapisać się na kurs samoobrony albo kupić porządne środki do obrony własnej? Jeśli ciągle odkładasz tę decyzję, to teraz jest najlepszy moment na jej podjęcie. Wkraczamy w nowy rok z nową energią i pozytywnym nastawieniem, więc nie czekaj. Pomyśl, jakie korzyści może Ci przynieść zadbanie o własne bezpieczeństwo.

Kursy samoobrony

Skuteczna samoobrona to zarówno wiedza teoretyczna, jak i praktyczna. Teorii możesz nauczyć się sam, korzystając z Internetu. Poszukaj stron o tematyce samoobrony, takich jak http://skuteczna-samoobrona.pl/. Przydadzą Ci się informacje na tematy związane z prawem, takie jak granice obrony koniecznej czy legalne środki samoobrony.

Praktyki najlepiej uczyć się od najlepszych. Wybierz się na kurs samoobrony, który prowadzi profesjonalny instruktor (np. trener ze szkoły walki). Być może w Twoim mieście odbędzie się kurs organizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej? W listopadzie 2016 roku ruszył cykl darmowych kursów samoobrony. Do 3 czerwca 2017 roku odbędą się w 30 miastach w Polsce, m.in. w Gdyni, Krakowie, Koszalinie, Warszawie i Wrocławiu.

Narzędzia do obrony własnej

Poza kursami, które są bardzo przydatne, warto zaopatrzyć się w odpowiednie środki, które pomogą nam w niebezpiecznej sytuacji. Możemy wybierać spośród wielu dostępnych na rynku narzędzi, takich jak: gazy pieprzowe, paralizatory, pałki teleskopowe czy kubotany. Pamiętajmy, że skuteczna samoobrona to nie tylko posiadanie takiego sprzętu, ale przede wszystkim jego umiejętne używanie.

Poznaj swoich sprzymierzeńców

Zanim zdecydujesz się na zakup narzędzi do samoobrony, zapoznaj się z ich opisami, opiniami innych osób i profesjonalistów z branży. Kiedy w grę wchodzi Twoje bezpieczeństwo, decyzja musi być przemyślana i racjonalna. Zastanów się, w jakich potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach znajdujesz się najczęściej? Czy często biegasz wieczorami po parkach? Mieszkasz w niebezpiecznej okolicy? Nosisz przy sobie wartościowe przedmioty, które mogą skusić złodzieja?

Wybór środka do samoobrony powinien zależeć od odpowiedzi na powyższe pytania, ale także od tego, jakim budżetem dysponujesz, jaka jest Twoja kondycja fizyczna i jakiego sposobu samoobrony jesteś w stanie się podjąć – czy nie masz psychicznej blokady np. przed uderzeniem człowieka pałką teleskopową albo porażeniem go paralizatorem.

Gaz, paralizator, a może pałka lub kubotan?

Wszystkie te narzędzia różnią się od siebie. Jednak łączy je fakt, że są legalne i na ich zakup nie potrzebujesz zezwolenia, a warunkiem jest jedynie ukończenie 18 lat. W zależności od tego, które narzędzie wybierzesz, będzie to wydatek od kilkudziesięciu złotych za gaz pieprzowy do kilkuset złotych za dobrej jakości paralizator.

tekst zlecony