Dyżurny policji uratował niedoszłego samobójcę z… Warszawy

Odznaka
fot. Wikimedia Commons Dzięki szybkiej reakcji dolnośląskiego policjanta udało się uratować warszawiaka, który chciał się zabić.
istotne.pl 183 policja, samobójstwo, miasto jelenia góra

Reklama

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 2 stycznia. Około godziny 22:00 mieszkanka powiatu jeleniogórskiego zadzwoniła pod numer alarmowy KMP w Jeleniej Gorze z informacją, że jej warszawski znajomy z komunikatora internetowego chce popełnić samobójstwo. Kobieta od ok. roku korespondowała z warszawiakiem, ale nie znała jego bliższych danych; posiadała jedynie szczątkowe informacje na jego temat (imię, wiek, miesiąc i dzień urodzenia oraz to, że mieszkaniec stolicy choruje na depresję). Tego dnia znajomy poinformował ją, że chce się zabić i więcej już nie będą do siebie pisali.

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w ciągu kilku minut ustalił miejsce zamieszkania desperata i poinformował o sytuacji funkcjonariuszy z Warszawy. Ci udali się pod wskazany adres. Okazało się, że mężczyzna jest w poważnym stanie i wymaga pomocy lekarskiej. Niedoszły samobójca został przewieziony do szpitala.

Reklama