Dzień Dziecka z Lego. Nowy Rynek zaprasza na twórcze budowanie!

Baner Nowy Rynek
fot. Nowy Rynek W ostatni weekend maja galeria Nowy Rynek przygotowała wyjątkową gratkę dla małych i dużych fanów Lego. Trzy specjalne strefy tematyczne, warsztaty z instruktorami oraz konkursy czekają na odwiedzających centrum 27 i 28 maja w godzinach 10:00-18:00.
istotne.pl 86 nowy rynek, miasto jelenia góra

Reklama

W trakcie weekendowych spotkań, klienci Nowego Rynku będą mogli odwiedzić trzy strefy Lego, poświęcone kultowym seriom duńskiego producenta klocków. W każdej z nich przewidziano liczne konkursy, w których do wygrania będą oczywiście zestawy Lego.

Najmłodsi na terenie strefy Akademii Rynusia, na I piętrze galerii znajdą Lego Duplo – klocki przeznaczone dla dzieci od 1,5 do 5 lat, pozwalające na kreatywną zabawę, która sprzyja uczeniu się i rozwojowi dziecka. Zestawy Duplo wzmacniają wyobraźnię maluchów, ich wyobraźnię i fantazję. Uczą rozróżniania kolorów, kształtów i rozumienia, czym jest rozmiar i ilość.

Miłośnicy Lego City będą mogli sprawdzić się w tworzeniu miast przyszłości, w strefie eventowej galerii, na poziomie 0. Zabawa tą serią klocków to nie tylko nauka o funkcjonowaniu współczesnych miast, ale także o społecznej roli wybranych zawodów, jak: lekarze, policjanci, strażacy i inżynierowie.

Dla dzieci w wieku szkolnym stworzona zostanie najbardziej zaawansowana strefa – Lego Roboty. Na pierwszym piętrze galerii, w pobliżu salonu Quoisque z użyciem serii Education będzie można zaprojektować własnego robota i zlecić mu konkretne zadania. Warsztaty z instruktorem pozwolą poznać realne zastosowania wiedzy z matematyki czy fizyki oraz zdobyć podstawowe umiejętności programowania.

– Każdego roku ponad 400 mln ludzi korzysta z produktów firmy Lego. To zabawa, która wciąga nie tylko najmłodszych, ale potrafi przerodzić się w pasję na całe życie. Dla nas szczególnie ważny był fakt, że zestawy klocków duńskiego producenta projektowane są tak, by rozwijać naturalne zdolności dzieci, zachęcać je do zgłębiania tajników m.in. programowania – Anna Szlaga, Marketing Manager galerii Nowy Rynek, podkreśla, że tematyka tegorocznego Dnia Dziecka, została wybrana nieprzypadkowo.

W Polsce działają dziś specjalne kluby Lego Robotyki, gdzie szkolą się prawdopodobnie przyszli inżynierowie. Mamy nadzieję, że zorganizowane przez Nowy Rynek atrakcje zainspirują najmłodszych mieszkańców Jeleniej Góry i okolic do rozwijania swoich umiejętności.

Reklama